"Пристебніть паски безпеки": Сіярто анонсував нові "мирні кроки" Угорщини щодо України

"Пристебніть паски безпеки": Сіярто анонсував нові "мирні кроки" Угорщини щодо України

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. AP

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто підбив підсумки першого тижня головування країни у Раді ЄС та анонсував "мирні кроки" щодо України наступного тижня.

Про це він написав у Facebook.

"Сьогодні неділя, тож перший тиждень угорського головування в Союзі закінчився. Тепер всі можуть бути впевненим, що наступні пів року будуть місією миру, щоб нарешті принести мир нашому сусіду", — зазначив Сіярто.

У відеозверненні також опублікованому на його сторінці у соцмережі, угорський міністр заявив, що прем'єр Віктор Орбан відчув різку критику європейських лідерів через його поїздку до Москви.

"Ці нападки нас не стримують і не бентежать. Місія миру триває і навіть стає сильнішою, тому я прошу європейських політиків, які підтримують війну, пристебніть паски безпеки та стежте за оновленнями наступного тижня", — сказав він.

Прем'єр-міністр Віктор Орбан після візиту до Москви в інтерв'ю редактору Die Weltwoche анонсував нові "несподівані зустрічі", проте не уточнив з ким саме вони мають відбутися.

Згодом у соцмережі X він заявив, що з 8 липня продовжить зусилля щодо врегулювання російсько-української війни.

"Я провів переговори в Москві з президентом Путіним. Моєю метою було встановлення прямих каналів зв'язку, початок діалогу щодо найшвидшого шляху до мирного врегулювання. Я виконав ці завдання. Далі буде у понеділок", — написав політик.

З 1 липня Угорщина почала піврічне головування в Європейському Союзі та займатиметься організацією роботи Ради ЄС.

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва і зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським.

Під час зустрічі Орбан закликав розглянути припинення вогню. За його словами, це може прискорити мирні переговори. Водночас він відзначив мирні ініціативи президента України, але, за його словами, на їхнє втілення потрібно "багато часу".

5 липня прем'єр Угорщини Віктор Орбан прибув до Москви, де зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним.

У своєму пості у Facebok Орбан опублікував світлини із Путіним й написав: "Мир має бути укладено".

Високий представник ЄС Жозеп Боррель прокоментував візит Орбана до Москви: ця поїздка відбувається суто в межах двосторонніх відносин між Угорщиною та Росією.

На початок