Перейти до основного змісту
Шуфричу продовжили тримання під вартою ще на два місяці

Шуфричу продовжили тримання під вартою ще на два місяці

Ексклюзивно
Шуфричу продовжили тримання під вартою ще на два місяці
. Підозрюваний у держзраді нардеп Нестор Шуфрич у суді 13 березня 2024 року. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

Печерський районний суд Києва на два місяці продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою народному депутату від забороненої партії "ОПЗЖ" Нестору Шуфричу, підозрюваному у державній зраді.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з зали суду.

Прокурор просив тримання під вартою, без альтернативи застави.

У коментарі Суспільному нардеп зазначив, що вже 6 місяців перебуває під вартою і разом просив це рішення скасувати. Він додав, що не просив про альтернативу застави.

"Я шість місяців перебуваю у фізичних умовах, які були затверджені ще мабуть у 30 роки, або як мінімум за часів КДБ СРСР. Я вважаю що є посягання на мої конституційні права з точки зору свободи, є посягання на мої права щодо виконання повноважень народного депутата. Я не розумію як за об'єктивну критику влади, можна притягати людину до відповідальності, тим паче кримінальної, тим паче за зраду. Вважає що моє переслідування є замовним", — сказав Шуфрич.

Він додав, що у його діях нема складу інкримінованих йому злочинів.

"Моя інформаційна діяльність в цілому трактується як ІПСО. Мені інкримінується, що я фінансував повалення конституційного ладу і фінансував зміну кордонів і територіальної цілісності нібито даючи вказівки на укладання господарського договору на охорону майна, яке на той час належало одному з членів нашої родини і він був виключно охоронним. І встановили, що цей договір уклади без дозволу і згоди власників. Цей договір діяв 1,5 місяця і був скасований", — сказав Шуфрич.

За його словами, такі дії не можуть кваліфікуватися як злочин, бо господарські відносини зі структурами держави агресора або її офіційними адміністраціями стали злочином з березня 2022 року, а договір було укладено у 2016 році.

Хто такий Нестор Шуфрич

Нестор Шуфрич — народний депутат партії  “ОПЗЖ”, діяльність якої остаточно заборонили в Україні у 2022-му році. Свою політичну кар’єру Шуфрич почав ще в 1990-х роках. Протягом всієї своєї депутатської діяльності займав проросійську позицію.

Шуфрич був депутатом 6-ти скликань Верховної Ради. Спершу Шуфрич був членом Соціал-демократичної партії України. З 2006 по 2007-й рік, коли уряд очолював Віктор Янукович, Шуфрич був міністром з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Потім увійшов до Ради 6-го скликання в складі Партії Регіонів. З посади міністра його звільнили і призначили за указом тодішнього президента Януковича заступником секретаря РНБО. Нестор Шуфрич перебував у партії Регіонів аж до моменту її розпаду, а після 2014-го року став народним депутатом 8-го скликання від Опозиційного блоку. У Раду 9-го скликання у 2019 році увійшов як член проросійської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука і очолював парламентський комітет з питань свободи слова.

4 березня 2022 року Шуфрича затримала територіальна оборона Києва, через те, що він робив селфі на блокпосту. Шуфрич тоді заявив, що це було для підтвердження того, що він залишається у столиці попри бойові дії на її околицях.

У вересні 2023 року Шуфричу оголосили підозру в державній зраді. Також Служба безпеки України провела у Шуфрича обшуки. Слідчі дії тривають.

Чим відзначився за політичне життя

У червні 2013-го року Нестор Шуфрич підписався під Зверненням депутатів від Партії регіонів і  Комуністичної партії до польського Сейму з проханням “визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів”. Тоді перший президент України Леонід Кравчук назвав це національною зрадою.

За президентства Януковича, Шуфрич у відповідь на Євромайдан 16-го січня 2014-го віддав свій голос за “Закони про диктатуру”. Після втечі Януковича Шуфрич вступив у нову політичну партію Опоблок і продовжив займати не проукраїнську позицію. У січні 2018-го року Нестор Шуфрич був одним із тих, хто голосував проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей. У своїх виступах  нардеп неодноразово заперечував російсько-українську війну, що триває з 2014 року, а  бойові дії на Сході України називав “війною між українцями”.

Топ дня

Вибір редакції

На початок