"Робити неможливе — можливим". Кулеба вкотре закликав ЄС збільшити військову підтримку України

"Робити неможливе — можливим". Кулеба вкотре закликав ЄС збільшити військову підтримку України

МЗС
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: AP/Virginia Mayo

Глава української дипломатії Дмитро Кулеба закликав союзників терміново збільшити та пришвидшити підтримку України у сфері озброєнь задля протистояння Росії й наголосив, що такі рішення "мають бути невідкладними".

Про це Дмитро Кулеба заявив під час відеоконференції міністрів закордонних справ та оборони країн-союзників щодо підтримки України, яку ініціювала Франція, 7 березня.

"Рішення мають бути невідкладними й спрямованими на те, щоб постачати зброю для України набагато швидше та у більших обсягах", — сказав очільник МЗС України.

Він також закликав міністрів країн-союзників мати "відчуття терміновості", коли йдеться про підтримку України, не шукати причини чому щось "неможливе", а робити "неможливе — можливим" та ухвалювати відповідні рішення.

"Якщо Україні потрібно більше артилерійських боєприпасів і ракет більшої дальності для відбиття атак і звільнення території, — ви маєте можливості виробляти та закуповувати більше цього озброєння. Якщо пошкоджену військову техніку швидше ремонтувати на базах в Україні, а не за кордоном, то треба створювати відповідні можливості в Україні. Якщо ефективніше і більше українських військовослужбовців можна тренувати в Україні, а не за кордоном, значить потрібні саме такі рішення", — перерахував Кулеба.

Міністр також наголосив на необхідності якнайшвидшого нарощування темпів виробництва зброї в Євросоюзі, щоб задовольнити потреби України та європейських партнерів. Він закликав усунути всі перешкоди для розвитку та налагодження співпраці європейських оборонних індустрій та виділити всі необхідні ресурси задля створення нових виробничих потужностей.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

15 лютого 2023 року уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки. 20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Восени 2023-го голова МЗС України Дмитро Кулеба припустив, що Євросоюз, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через "жалюгідний стан оборонної промисловості".

У січні 2024 року єврокомісар із питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон заявив, що ЄС все ще може досягти поставленої мети та виробити 1 мільйон артилерійських боєприпасів до весни 2024 року, які потім будуть відправлені в Україну.

Politico писало, що Чехія спонукає Європейський союз до фінансування 450 тисяч боєприпасів для України за межами блоку.

1 лютого очільниця ЄК Урсула фон дер Ляєн поінформувала, що до березня Євросоюз доставить в Україну 520 тисяч снарядів.

На початок