"Там багато кого били, й він бив". У Кропивницькому судять колишнього поліцейського з Херсонщини

"Там багато кого били, й він бив". У Кропивницькому судять колишнього поліцейського з Херсонщини

У Кропивницькому за обвинуваченням у державній зраді, а саме у службі в поліції окупаційної російської влади, заочно судять жителя Херсонської області. Це колишній поліцейський з міста Нова Каховка, яке було в окупації майже два роки. Під час засідання допитали свідків – переселенців з Херсонщини. Вони розповіли, як саме обвинувачений співпрацював з окупаційною владою.

Нині обвинувачений перебуває у розшуку, сказав прокурор Володимир Лещенко.

"Обвинувачується у тому, що добровільно обіймав посаду у правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території. Разом з представниками країни-агресора вишукував учасників антитерористичної операції, людей, які можуть чинити їм опір".

Інтереси обвинуваченого представляє адвокат системи безоплатної правової допомоги.

У матеріалах слідства є фотографії з обвинувачуваним під час окупації Нової Каховки. Свідки у справі — переселенці з Херсонської області. Імена їх не називаємо з міркувань безпеки.

На питання прокура у чому саме полягала співпраця обвинуваченого з представниками Росії один зі свідків розповів, після окупації на виїздах з міста чергувала російська армія, там свідок бачив і обвинуваченого.

"На блокпості, що на ГЕС був. У мене в телефоні побачили відео, на якому був приліт на міськвиконком. Вони це як побачили, палкою по ногах побили. Наділи на мене наручники. Телефон, паспорт викинули у воду".

Обвинувачений допомагав російським військовим переслідувати цивільних, розповіла друга учасниця допиту.

"Як почалася війна, він почав шукати родини атовців. Коли чоловіка не було вдома, зайшло 15 чоловіків до мене, обшукали квартиру. Потім забрали мене в підвал. Там була жінка з дитиною. Жінку придавили, а дитину зґвалтували. Там багато кого били й він багатьох людей бив".

Адвокат сказав озвучить свою позицію після допиту всіх свідків.

Зі слів прокурора, обвинуваченому загрожує покарання від 12 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією.

На початок