Неякісна амуніція для війська: ДБР завершило досудове розслідування щодо експосадовців Міноборони

Неякісна амуніція для війська: ДБР завершило досудове розслідування щодо експосадовців Міноборони

Неякісна амуніція для війська: ДБР завершило досудове розслідування, Міноборони
Будівля Міноборони України. Пресслужба МО

Працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно колишніх високопосадовців Міністерства оборони України, які закупали неякісну амуніцію для військових. Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами справи її передадуть до суду.

Про це інформує пресслужба ДБР.

Як нагадали в ДБР, колишні заступник міністра оборони, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, т.в.о начальника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів, а також т.в.о начальника центрального управління контролю якості Міністерства оборони України підозрюються у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, що спричинило тяжкі наслідки на 1,4 млрд гривень та у розтраті понад 222 млн грн.

“Ексзаступник міністра оборони, зокрема, лобіював укладення договорів про постачання речового майна для військових: бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб Збройних Сил України за завищеними цінами та низької якості на загальну суму понад 1,4 млрд грн. Всі договори укладалися за умови повної передплати”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у другому епізоді фігуранти замовили за кордоном засоби індивідуального захисту неналежної якості. При цьому була здійснена стовідсоткова передоплата та порушена визначена інструкцією Міністерства процедура здійснення контролю за якістю товару.

“У результаті Збройні Сили України отримали неякісні бронежилети, які не можна використовувати у бою без загрози життю. Це призвело не лише до втрати 222 мільйонів гривень бюджетних коштів, а й до підриву обороноздатності країни, загрози життю та здоров’ю особового складу ЗСУ”, — наголосили у ДБР.
  • Колишнім посадовцям повідомили про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, розтраті майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинених за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1, ч. 5 ст. 191 КК України).
  • Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.
  • Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами справи її передадуть до суду.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.

Що відомо про закупівлю неякісних бронежилетів для війська

16 червня 2023 року СБУ оголосила ексзаступнику міністра оборони В'ячеславу Шаповалову та його підлеглому підозру в причетності до розкрадання бюджетних коштів на закупівлі бронежилетів та зимової форми для підрозділів ЗСУ.

4 листопада 2023 року СБУ повідомила про підозру колишньому заступникові міністра оборони України В'ячеславу Шаповалову у розтраті державних коштів на майже 1 млрд гривень за неякісну зимову форму для ЗСУ. За словами адвоката Сергія Мітюріна, це вже третя підозра Шаповалову. Перші дві ексурядовець отримав у справі про бронежилети — одну від ДБР, іншу — за результатами досудового розслідування від СБУ.

Що цьому передувало

21 січня 2023 року видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал, в якому стверджується, що за участі Міністерства оборони розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ.

Зокрема, відомство законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва тоді була близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становила 8-9 грн.

У МО заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману.

На тлі скандалу подав у відставку заступник міністра оборони. Згодом звільнений В'ячеслав Шаповалов отримав підозру від ДБР. Також Бюро затримало підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень.

На початок