Навмисні маніпуляції: У Міноборони прокоментували скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Навмисні маніпуляції: У Міноборони прокоментували скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Важливо
Навмисні маніпуляції: У Міноборони прокоментували скандал із закупівлею харчів для ЗСУ
. Фото: Міноборони

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

У Міноборони наголосили, що їхнім пріоритетом була і залишається організація якісного та безперебійного харчування військовослужбовців, в тому числі – у зоні ведення бойових дій. Для цього міністерство у встановленому законом порядку здійснює закупівлю відповідних послуг.

"Відомості щодо змісту закупівель послуг харчування, які набули поширення в публічному просторі, розповсюджуються з ознаками навмисних маніпуляцій та вводять в оману", — заявили у відомстві.

Міністр оборони Олексій Резніков звернувся до голови комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександра Завітневича з проханням невідкладно провести засідання комітету та заслухати інформацію "щодо порядку, обставин та результатів закупівлі послуги харчування військовослужбовців на 2023 рік за участі представників НАБУ та ДБР".

"Міноборони готує матеріали до Служби безпеки України з метою проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих відомостей, які заподіюють шкоду інтересам оборони в особливий період", — йдеться у повідомленні.

Водночас у відомстві заявили, що проводять внутрішню перевірку щодо процесу та результатів закупівель харчування і в разі виявлення порушень, винні посадовці Міноборони відповідатимуть за законом.

"Міноборони сповідує принцип нульової толерантності до корупції. Щодо епізодів, які набувають суспільного резонансу, незалежно від змісту та характеру подання інформації, проводиться службова перевірка", — заявили у міністерстві.

Детальнішу інформацію щодо ситуації з закупівлею продуктів у Міноборони обіцяють надати орієнтовно 23 січня за підсумками засідання комітету.

Що відомо про скандал з розкраданням на закупівлях харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У зв'язку з цим керівництво відомства викликали на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки.

Читайте також

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів, війська РФ активізувалася на Запорізькому напрямку. 333 день війни. Онлайн

На початок