ДБР затримало підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень

ДБР затримало підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень

ДБР затримало підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень
Фото: УНІАН

Державне бюро розслідувань затримало підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень. Про це інформує пресслужба ДБР.

“Працівники Державного бюро розслідувань у ході спільної спецоперації зі Службою безпеки України викрили та затримали злочинну групу, яка привласнювала кошти, виділені на харчування військовослужбовців Збройних Сил України”, — йдеться у повідомленні.

Йдеться про масштабне розслідування  забезпечення військових всім необхідним, зокрема, продуктами харчування.

“Одним з таких епізодів є діяльність фірм, які серед іншого постачали яйця за завищеними цінами для Міноборони. Вигадували махінатори й інші схеми — до фінансово-господарських документів вносились неправдиві дані щодо отримання військовою частиною продуктів на свій склад, коли насправді нічого не поставлялося. Потім “віртуальні” продукти “списували” — начебто їх спожили солдати”, — зазначили в ДБР.

Як розповіли у бюро, зловмисники думали, що не залишають жодних слідів злочину, оскільки документально перевірити спожиті продукти скаладно.

Однак ДБР вдалося затримати групу з 5 осіб, до складу якої входили представники підприємств-постачальників та військові, які відповідають за забезпечення однієї з військових частин ЗСУ. Також затримано військовослужбовця, який вів “чорну бухгалтерію” махінаторів.

Сума встановлених збитків державі від діяльності цієї групи на цей час сягає понад 4,6 млн грн. “Зекономлені” кошти, які перераховувало Міністерство оборони України на рахунки суб’єкта господарювання, учасники схеми ділили між собою.

Під час обшуків вилучили чорнову бухгалтерію, записи, незаконну зброю, боєприпаси, вибухові пристрої, понад мільйон гривень готівкою.

“На цей час затриманим особам готуються повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення — ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах)”, — йдеться у повідомленні ДБР.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років. Процесуальне керівництво здійснюється Офісом Генерального прокурора.

Що відомо про скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому стверджується, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

Читайте також

Комітет з питань нацбезпеки ініціює законопроєкт про часткове відкриття даних про закупівлі в умовах війни

Скандал із закупівлями харчів для військових: у Раді заслухали пояснення Міноборони

НАБУ розслідує скандал із закупівлею харчів для ЗСУ. Резніков прокоментував "яйця по 17 грн за штуку"

Навмисні маніпуляції: У Міноборони прокоментували скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Скандал в Міноборони: заступник міністра подав у відставку

Закупівля харчів для ЗСУ: підозру отримав звільнений заступник міністра

Бронежилети для війська: СБУ повідомила про викриття ексначальника департаменту Міноборони на розтраті понад 100 млн грн

На початок