На Кіровоградщині через брак грошей спортсмени пропускають змагання. Що буде далі з фінансуванням

На Кіровоградщині через брак грошей спортсмени пропускають змагання. Що буде далі з фінансуванням

На Кіровоградщині управління спорту недофінансувало участь боксерів у тренувальних зборах і чемпіонатах на 83 тисячі гривень. Про це сказав головний тренер збірної області з боксу Віктор Саласенко. За його словами, така ситуація позбавляє спортсменів Кіровоградщини участі в тренувальних зборах та багатьох змаганнях. Це впливає на результати.

Тренер з боксу Вадим Саласенко додав, на змагання возять менше дітей, ніж хотіли б.

"У нас не на всі змагання й збори вистачає грошей. От, наприклад, візьмемо чемпіонат України. На одну людину може бути приблизно від п'яти до семи тисяч гривень, якщо вона доходить до фіналу. А у нас постійно їздить п’ять, шість, сім людей".

У Вадима Саласенка тренується 18-річна кропивничанка Юлія Філіппова. Вона стала найкращою боксеркою 2023 року у Кіровоградській області. Дівчина перейшла з молодіжного боксу до жіночого й перемогла на чемпіонаті України, Кубку України, турнірі Віктора Звєрєва. За словами Юлії Філіппової, успіхи спортсменів залежать від участі у тренувальних зборах, але поїхати на них не завжди мають можливість.

"Мені допомагав тренер. Наше міністерство взагалі не допомагає. Багато талановитих спортсменів через відсутність фінансів не виїжджають на такі змагання або збори".
Юлія Філіппова
Юлія Філіппова. Фото: Суспільне Кропивницький

Другим у рейтингу найкращих боксерів області став Бозорбой Матякубов. Він у 2023 році посів друге місце на чемпіонаті України та третє — на Національному кубку.

"Через те, що ми не їздили на збори, вийшов такий результат", — вважає спортсмен.
Бозорбой Матякубов
Бозорбой Матякубов. Фото: Суспільне Кропивницький

Керівник обласного управління молоді та спорту Андрій Щетина сказав, що на федерацію боксу виділили приблизно 400 тисяч гривень. Водночас на софтбол — 10 тисяч.

"Тут причина у тому, що більшість чемпіонатів вони проводили у нас у Кропивницькому. Фінансування федерації боксу було, можна сказати, одним із найкращих. На жаль, цих коштів не всім вистачає, тому що є і проїзд, і проживання, і харчування. Звісно, що це дорого, і не всім під силу. Але ми що могли, те зробили".

За словами Андрія Щетини, під час повномасштабної війни спортивна галузь фінансується за залишковим принципом.

"Порівняно зі Львівською областю, коли їм на рік виділяють 11-12 мільйонів гривень, то моє управління отримує близько трьох мільйонів гривень, і ці три мільйони ми маємо правильно і раціонально розділити".

Ці гроші розділяють між 43 федераціями. Андрій Щетина порадив у нинішній ситуації залучати спонсорів.

На початок