Глава німецьких католиків розкритикував Папу Римського через реакцію на війну в Україні

Глава німецьких католиків розкритикував Папу Римського через реакцію на війну в Україні

Глава німецьких католиків розкритикував Папу Римського через реакцію на війну в Україні
Папа Римський Франциск під час проповіді на площі Святого Петра, 30 липня 2023 року. Фото: AP

Голова Конференції католицьких єпископів Німеччини Георг Бетцинг розкритикував стриману реакцію Папи Римського на війну в Україні.

Про це пише німецьке видання Bild.

Глава німецьких католиків вважає, що Папа Римський Франциск недостатньо однозначно критикує події в Україні та Секторі Гази.

За словами єпископа, йому відомо, що Ватикан намагається зберігати відкритими якомога більше каналів зв'язку. Але є ситуації, коли така стриманість недоречна, зазначив Бетцинг.

"Так, я теж іноді дивуюся цьому мистецтву рівновіддалення. Коли я думаю про Україну і 7 жовтня, то вважаю, що критика на адресу Святого Отця виправдана. Він недостатньо однозначно говорить про те, хто був нападником і в чому криються причини цих жахливих страждань”, — сказав Бетцинг газеті Süddeutsche Zeitung.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня минулого року Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня 2022 року Міністерство закордонних справ запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня торік Ватикан відреагував на критику Папи Римського, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Дугіна. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

У відеозверненні до російської молоді 25 серпня Папа Франциск заявив: "Ви — нащадки великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра I, Катерини II, тієї імперії — великої, освіченої, (країни) великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини".

На цю заяву відреагували в українському МЗС. Речник відомства Олег Ніколенко у коментарі Суспільному наголосив, що "саме такою імперіалістичною пропагандою, духовними скрепами і потребою в порятунку "великої Матінки Росії" Кремль виправдовує вбивства тисяч українців та українок і знищення сотень українських міст і сіл".

Глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав заявив, що ці слова понтифіка можуть бути сприйняті як підтримка "націоналізму й імперіалізму", який сьогодні став причиною війни в Україні.

У Ватикані заявили, що Папа Римський своїм зверненням до молоді у Санкт-Петербурзі закликав російських католиків "не звеличувати імперіалістичну логіку".

4 вересня Папа Римський Франциск заявив, що його слова до російської молоді про "велику Росію" були невдало сформульовані. Понтифік не мав на меті виправдовувати імперіалізм. За його словами, головним наміром було нагадування молодим росіянам про велику культурну спадщину, а не політичну.

На початок