Папа Римський Франциск бере участь у "місії" для досягнення миру між РФ і Україною

Папа Римський Франциск бере участь у "місії" для досягнення миру між РФ і Україною

ЗМІ
Папа Римський Франциск, 29 червня 2022 рік
Папа Франциск, промова під час меси, 29 червня 2022 рік. Фото: Stefano Costantino/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Папа Римський Франциск бере участь у "миротворчій місії", яка має на меті "покласти край конфлікту між Росією та Україною". Він запевнив, що зробить "усе, що в людських силах", щоб повернути українських дітей, депортованих до Росії та возз’єднати родини.

Про це понтифік заявив журналістам під час свого візиту до Угорщини, пише The New York Times.

"Я готовий зробити все, що має бути зроблено. Зараз триває місія, але вона ще не оприлюднена. Коли вона це буде можливо, я її оприлюдню. Я думаю, що мир завжди досягається шляхом відкриття каналів. Ви ніколи не зможете досягти миру шляхом закриття. Це нелегко", — сказав Папа Римський.

Він додав, що він говорив про ситуацію в Україні з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

"Ми говорили про всі ці речі. Усі зацікавлені в шляху до миру", – сказав Папа Франциск.

29 квітня надзвичайний і повноважний посол України у Ватикані Андрій Юраш завив, що Папа Римський Франциск у межах візиту до Угорщини, найімовірніше, обговорюватиме з угорською владою питання миру в Україні. При цьому на перемовини між Ватиканом і Будапештом може вплинути нещодавня зустріч Франциска із прем'єром Шмигалем.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ України запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського Франциска, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Олександра Дугіна — Дарії. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте також

Папа Римський згадав Україну у своїй промові в Угорщині

Шмигаль закликав Папу долучитися до реалізації української "формули миру"

Папа Римський побажав миру всім, хто страждає від війни

"Папа Римський підтримує контакти з РФ, бо це можливість припинити війну" — посол України у Ватикані

Вибір редакції

На початок