У Ватикані спробували пояснити слова Папи Римського про спадщину "великої та освіченої" Росії

У Ватикані спробували пояснити слова Папи Римського про спадщину "великої та освіченої" Росії

У Ватикані спробували пояснити слова Папи Римського про спадщину "великої та освіченої" Росії
Фото: Getty Images

У Ватикані заявили, що Папа Римський своїм зверненням до молоді у Санкт-Петербурзі закликав російських католиків "не звеличувати імперіалістичну логіку". Про це повідомив директор Ватиканського пресцентру Маттео Бруні.

"У словах привітання, звернених до деяких молодих російських католиків в останні кілька днів, як видно з контексту, в якому він їх виголосив, Папа мав намір заохотити молодих людей зберігати і розвивати те позитивне, що є у великій культурній та духовній спадщині Росії, і, звичайно, не звеличувати імперіалістичну логіку", — заявив він.

Звертаючись до росіян у базиліці Святої Катерини в Санкт-Петербурзі 25 серпня 2023 року, Папа Римський, повторивши заклик бути "сіячами насіння примирення", попросив їх ніколи не забувати про свою "спадщину". Потім він згадав про "велику Росію" та її культурну історію і згадав "правителів, великої Росії" Петра І та Катерину ІІ.

У Ватикані спробували пояснити слова Папи Римського про спадщину "великої та освіченої" Росії
Телеміст за участі Папи Франциска в межах Х Всеросійської зустрічі католицької молоді в Санкт-Петербурзі, 25 серпня, фото: Vatican News, ugcc.ua

Реакція України

Раніше на цю заяву відреагували й в українському МЗС.

Речник відомства Олег Ніколенко у коментарі для Суспільного наголосив, що "саме такою імперіалістичною пропагандою, духовними скрепами і потребою в порятунку «великої Матінки Росії» Кремль виправдовує вбивства тисяч українців та українок і знищення сотень українських міст і сіл".

Також на слова Папи Франциска відреагував голова Української греко-католицької церкви патріарх Святослав. Він заявив, що ці слова можуть бути сприйняті як підтримка "націоналізму й імперіалізму", який сьогодні став причиною війни в Україні.

Патріарх Святослав зазначив, що сподівається зустрітися з Папою за кілька днів у Римі на щорічному Синоді УГКЦ і особисто донести до нього "сумніви й біль" українського народу.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення Росії в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців та росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Дугіна. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати як голос цінностей, а не політичну позицію.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок