У МЗС розкритикували Папу Римського за поширення пропаганди РФ

У МЗС розкритикували Папу Римського за поширення пропаганди РФ

У МЗС розкритикували Папу Римського за поширення пропаганди РФ
. Фото: Олег Ніколенко/Facebook

Представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко розкритикував заяви Папи Римського Франциска з російською пропагандою, якою Кремль виправдовує вбивства українців.

Про це речник МЗС повідомив у коментарі Суспільному.

Ніколенко навів виступ понтифіка перед учасниками Х Всеросійського дня католицької молоді в Санкт-Петербурзі 25 серпня, де Папа говорив про "нащадків великої Матінки Росії, правителів Петра I, Катерини II" та закликав "не відмовлятися від імперії та її спадщини".

Представник зовнішньополітичного відомства наголосив, що "саме такою імперіалістичною пропагандою", "духовними скрепами" і "потребою" в порятунку "великої Матінки Росії" Кремль виправдовує вбивства тисяч українців та українок і знищення сотень українських міст і сіл".

"Дуже прикро, що російські великодержавні ідеї, які, власне, і є причиною хронічної агресивності Росії, свідомо або несвідомо, звучать з вуст Папи Римського, місія якого, в нашому розумінні, як раз полягає в тому, аби відкрити очі російської молоді на руйнівний курс нинішнього російського керівництва", — додав речник МЗС.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня Міністерство закордонних справ запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня Ватикан відреагував на критику Папи Римського, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Дугіна. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

На початок