Перейти до основного змісту
ЗСУ більш адаптовані до війни, ніж армія РФ — міністр оборони Естонії

ЗСУ більш адаптовані до війни, ніж армія РФ — міністр оборони Естонії

Ханно Певкур
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур. AP

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що українська армія зараз є більш адаптованою до війни, ніж російська. Ця перевага може стати шляхом до успіху України у війні.

Про це Ханно Певкур сказав у коментарі "РБК-Україна".

На переконання Певкура, наразі ключове питання полягає в тому, скільки озброєння союзники можуть надати Україні та скільки вона його може прийняти.

"Я також говорив, що українська армія наразі є чемпіоном світу з комбінування різних зразків озброєння — у вас багато військової техніки, і ви повинні адаптуватися для її використання", — сказав Певкур.

Міністр оборони Естонії підкреслив, що ЗСУ показують приклад адаптації та навчання у використанні нового озброєння.

"Але ми маємо адаптуватися і діяти відповідно. Тому я вірю, що це також меседж, що під час війни українська армія показала, що вона здатна адаптуватися. То що ми більш адаптивні, ніж Росія? Так, я так вважаю. Ми разом із союзниками. Якщо порівняти українського солдата, навченого в західних країнах, з російським ув'язненим, то, очевидно, у вас якість підготовки краща", — сказав Певкур.

Він також вважає, що така перевага є шляхом до успіху у війні, однак за його словами, важливо розуміти, що у нас ніколи не буде настільки багато солдатів на полі бою, як у Росії. Це означає, що українські військові мають бути краще оснащені, краще підготовлені та мати кращу мотивацію.

"Це три ключові теми для перемоги й, можливо, формула перемоги в цій війні. Я щиро вірю, що ми не повинні зосереджуватися на тому, на що сподівається Росія", — сказав Певкур.

Міністр оборони Естонії також переконаний, що одних західних літаків буде недостатньо, аби змінити хід російсько-української війни. За словами посадовця, насамперед потрібні боєприпаси, зокрема до далекобійних систем.

Напередодні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що мета Євросоюзу щодо постачання Україні 1 мільйона боєприпасів не буде досягнута до кінця березня 2024 року. Зі свого боку Високий представник ЄС Жозеп Боррель сказав, що мета стосується запасів і нового виробництва, але однією з проблем є те, що "40% продукції експортується в треті країни".

Раніше очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Євросоюз, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через "жалюгідний стан оборонної промисловості".

Кілька днів тому видання Bloomberg опублікувало статтю, що Євросоюз відстає від планів надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. За даними видання, станом на тепер ініціатива виконала близько 30% від запланованого і з огляду на обсяг підписаних контрактів, ризикує не досягти своєї мети.

13 листопада високий представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив, що Європейський союз має на меті передати Україні мільйон снарядів, але можливо обіцянку не вдасться виконати до кінця 2023 року. Це залежатиме від швидкості виробництва боєприпасів на заводах.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, тодішній глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Топ дня
Вибір редакції
На початок