Перейти до основного змісту
Україні потрібні снаряди для далекобійної зброї, одних літаків буде недостатньо — міністр оборони Естонії

Україні потрібні снаряди для далекобійної зброї, одних літаків буде недостатньо — міністр оборони Естонії

Україні потрібні снаряди для далекобійної зброї, одних літаків буде недостатньо — міністр оборони Естонії
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур. AP

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що одних західних літаків буде недостатньо, аби змінити хід війни. За словами посадовця, насамперед потрібні боєприпаси, зокрема до далекобійних систем.

Про це глава естонського МО повідомив у коментарі "РБК-Україна".

Певкур зазначив, що оцінювати, яке озброєння наразі потрібне українським захисникам, має Генеральний штаб Збройних сил України, але "загалом потрібна будь-яка зброя".

"Звичайно, вам потрібні насамперед боєприпаси — для великої дальності, боєприпаси для різних видів ракетних систем тощо. Літаки важливі, але літаки одні не змінять хід війни", — сказав посадовець.

Глава МО нагадав, що 50 країн погодилися надавати Україні зброю для війни з Росією, що становить близько 1 мільярда населення.

"Таким чином, це одна сьома чи трохи більше світового населення. По суті, 20% усієї планети борються за цінності демократичного світу. Отже, коли ви дивитеся на це, то розумієте, що все ще є багато держав, які не зайняли нічию позицію", — наголосив Певкур, додавши, що Естонія віддана Україні.

Що відомо про передачу Україні F-16

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте 19 травня оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по території РФ.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу в сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж винищувачів F-16 приватній компанії Draken International.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу в підготовці українських військових пілотів.

Після саміту G7 стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Американський президент Джо Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Київ пообіцяв не застосовувати літаки для ударів по російській території.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

Наступного дня генсек НАТО Єнс Столтенберг вказав, що західні союзники визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

20 серпня прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила, що країна планує відправити Україні 19 літаків F-16, перші шість — ближче до Нового року.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Нідерланди нададуть 42 літаки. Літаки відправлять після того, як будуть виконані умови, серед яких забезпечення необхідної інфраструктури та завершення навчання пілотів.

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен заявила, що Україна може отримати перші винищувачі F-16 через 6-8 місяців, навесні 2024 року. Це залежить від термінів підготовки українських пілотів.

25 жовтня ВПС США повідомили, що українські пілоти почали тренуватися на багатоцільових винищувачах F-16 в американському штаті Аризона.

Топ дня
Вибір редакції
На початок