Бойовики ХАМАС, ймовірно, стріляли з північнокорейської зброї під час нападу на Ізраїль 7 жовтня. Про це свідчать відео та зразки озброєння, захоплене Ізраїлем, попри те, що КНДР заперечує такі твердження.
Про це пише АР.
Зазначається, що два експерти з північнокорейської зброї та аналіз зброї, захопленої на полі бою Ізраїлем, вказують на те, що ХАМАС використовує реактивний гранатомет F-7 виробництва КНДР. Зазвичай його застосовують проти бронетехніки.
Реактивні гранатомети стріляють однією боєголовкою і можуть швидко перезаряджатися, що робить їх цінною зброєю для партизанських сил у постійних сутичках з важкими транспортними засобами.
Експерт зі зброї Джензен-Джонс, який працює директором консалтингової компанії, сказав, що F-7 були задокументовані в Сирії, Іраку, Лівані та секторі Гази.
"Північна Корея протягом тривалого часу підтримує палестинських бойовиків, північнокорейська зброя раніше була задокументована серед заборонених поставок", — сказав Джензен-Джонс AP.
ХАМАС опублікував зображення своїх винищувачів із пусковою установкою з реактивною гранатою з характерною червоною смугою вздовж боєголовки та іншими елементами дизайну, що відповідають F-7. Це відмітив старший науковий співробітник Small Arms Survey, який написав посібник до легкого озброєння Пхеньяна Метт Шредер.
"Не дивно бачити зброю Північної Кореї з ХАМАС", — сказав Шредер.
Зброя, вилучена ізраїльськими військовими та показана журналістам, також містила цю червону смужку та інші елементи дизайну, що збігалися з F-7.
Представництво Північної Кореї в ООН не відповіло на запит AP. Проте минулого тижня Пхеньян через своє державне інформаційне агентство KCNA відкинув заяви про те, що ХАМАС використовував свою зброю, назвавши їх "безпідставними та помилковими чутками", організованими Сполученими Штатами.
Північну Корею також Захід підозрює у тому, що вона постачає боєприпаси, артилерійські снаряди та ракети до Росії для підтримки її війни проти України. Минулого тижня Білий дім заявив, що нещодавно Північна Корея доставила Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів.
Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль
Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.
Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.
ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.
9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.
11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.
13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".
Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.
Що відомо про постачання КНДР зброї до РФ
У січні США оприлюднили розсекречені фотографії вагонів, які прямували в Росію з Північної Кореї і ймовірно перевозили зброю для російської армії, зокрема для ПВК "Вагнер".
У червні Кім Чен Ин пообіцяв "триматися за руку" з Путіним і зміцнювати стратегічне співробітництво між державами.
4 серпня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати отримали розвіддані, які вказують на спроби Росії придбати у Північної Кореї партію снарядів для використання у війні проти України.
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що КНДР "заплатить ціну", якщо надасть Росії зброю для війни проти України.
10 вересня посланні з нагоди 75-ї річниці заснування КНДР Путін заявив, що прагне побудувати міцніші зв'язки з Північною Кореєю "на всіх фронтах".