КНДР може бути причетна до атаки ХАМАС на Ізраїль — військовий Південної Кореї

КНДР може бути причетна до атаки ХАМАС на Ізраїль — військовий Південної Кореї

Бойовики ХАМАС
Бойовики ХАМАС. Фото: АР

В Об’єднаному комітеті начальників штабів (JCS) Південної Кореї припускають, що КНДР могла продавати зброю ХАМАСу і взаємодіяти з угрупованням щодо низки військових питань при підготовці атаки на Ізраїль, яка сталась 7 жовтня.

Про це пише Yonhap, посилаючись неназваного на високопоставленого офіцера JCS.

Зазначається, що такого висновку південнокорейські фахівці дійшли, оцінюючи атаки ХАМАСу 7 жовтня, у ході яких вони "засліпили" Ізраїль, паралізувавши його систему раннього попередження про напад, і випустили понад 5000 ракет в обхід його системи ППО "Залізний купол" та порушили ізраїльський кордон на парапланах.

Зокрема військові Південної Кореї проаналізували відео з озброєними бойовиками ХАМАС та ідентифікували зброю, яка виробляється лише в КНДР. Йдеться про осколково-фугасні постріли до гранатомета F-7, північнокорейської копії радянських РПГ-7, та 122-мм артилерійські снаряди з маркуванням "Bang-122", які використовувала армія КНДР для артилерійських обстрілів Півдня.

На думку військових Південної Кореї, це з високою ймовірністю свідчить, що КНДР продовжує експортувати різну зброю бойовикам у країни Близького Сходу, хоча Пхеньян відкидає подібні звинувачення, називаючи їх "безпідставними й неправдивими чутками".

Також звертається увага, що під час атаки, бойовики ХАМАС застосували тактику проникнення на територію Ізраїлю за допомогою парапланів та безпілотників, які використовувала КНДР в минулому, щоб проникнути на територію Південної Кореї. Військові Південної Кореї не виключають, що Пхеньян міг передати досвід застосування такої тактики ХАМАСу, адже у грудні 2016 року лідер КНДР Кім Чен Ин особисто брав участь у презентації парапланів, здатних дістатися резиденції президента Південної Кореї поблизу Сеула.

В JCS зауважили, що продовжують аналізувати війну на Близькому Сході для виявлення характерних ознак участі КНДР у її підготовці та зміцнення оборонних можливостей Південної Кореї.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

Останні новини про перебіг подій в Ізраїлі і Секторі Гази читайте тут.

На початок