КНДР передала Росії 1000 контейнерів з військовим обладнанням — представництво США в ООН

КНДР передала Росії 1000 контейнерів з військовим обладнанням — представництво США в ООН

КНДР передала Росії 1000 контейнерів з військовим обладнанням — представництво США в ООН
Прапор США. Getty Images

Сполучені Штати мають інформацію про передачу Північною Кореєю 1000 контейнерів з військовим обладнанням до Росії.

Про це повідомило представництво США в ООН.

"За нашою інформацією, останніми тижнями КНДР надала Росії понад 1000 контейнерів військової техніки та боєприпасів", — мовиться у повідомленні.

Дипломати вказали, що ці поставки "прямо порушують" резолюції РБ ООН.

"Ми викриємо ці угоди зі зброєю на засіданні Організації разом із нашими союзниками та партнерами", — додали у представництві.

Раніше журналісти CBS News із посиланням на американського посадовця писали, що Північна Корея передала Росії артилерію для війни проти України.

Що відомо про постачання КНДР зброї до РФ

У січні США оприлюднили розсекречені фотографії вагонів, які прямували в Росію з Північної Кореї і ймовірно перевозили зброю для російської армії, зокрема для ПВК "Вагнер".

У червні Кім Чен Ин пообіцяв "триматися за руку" з Путіним і зміцнювати стратегічне співробітництво між державами.

4 серпня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати отримали розвіддані, які вказують на спроби Росії придбати у Північної Кореї партію снарядів для використання у війні проти України.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що КНДР "заплатить ціну", якщо надасть Росії зброю для війни проти України.

10 вересня посланні з нагоди 75-ї річниці заснування КНДР Путін заявив, що прагне побудувати міцніші зв'язки з Північною Кореєю "на всіх фронтах".

На початок