Сдерот в Ізраїлі покидають жителі. Це перша евакуація цілого міста в історії країни

Сдерот в Ізраїлі покидають жителі. Це перша евакуація цілого міста в історії країни

Ізраїльтяни завантажують свої речі в автобус під час евакуації з міста Сдерот
. Ізраїльтяни завантажують свої речі в автобус під час евакуації з південного ізраїльського міста Сдерот, 15 жовтня 2023 рік. Фото: АР/Ariel Schalit

Ізраїльське місто Сдерот стало першим, яке повністю евакуйовують перед наземною операцією Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) в Газі.

Про це повідомляє The Times Of Israel.

Сдерот – ізраїльське місто з населенням близько 30 тисяч людей, які займаються переважно сільським господарством. Він побудований на початку 1950-х років у рамках освоєння пустелі Негев і розташований за кілька кілометрів від північного кордону Cектора Гази.

Заступниця мера міста Елад Калімі сказала в коментарі The Times of Israel, що близько двох третин населення вже евакуйовано, ще кілька тисяч покинуть Сдерот найближчим часом.

Безпрецедентна для Ізраїлю евакуація населення йде за підтримки уряду країни. Людей розміщують у готелях Тель-Авіва, Єрусалиму та Ейлата.

За оцінкою Калімі, приблизно 10% жителів Сдерота, тобто три тисячі людей, відмовляються від евакуації.

Аєлет Шмуель, яка живе в сусідньому Ашкелоні, але працює з травмованими жителями Сдерота, каже, що з ідеологічних міркувань вона та її родина не евакуюються у відносно безпечніші райони країни. Ашкелон також включений до ширшого урядового плану евакуації.

"Є багато людей, які почуваються, так само як я, і які кажуть, що ви не витягнете мене з мого дому. І плюс до того, куди ми збираємось іти? Я мушу поїхати до Тель-Авіва? Так вони (бойовики ХАМАС — ред.) теж збираються туди", — сказала Аєлет Шмуель.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Міністерство охорони здоров'я в Секторі Гази 14 жовтня оновило дані про кількість загиблих в результаті ізраїльських бомбардувань після нападу бойовиків ХАМАСу на Ізраїль. За його даними, щонайменше 2 215 палестинців, у тому числі 724 дитини, загинули і 8 714 людей отримали поранення. Кількість загиблих в Ізраїлі становить 1 300 людей і щонайменше 3 400 поранених.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

Останні новини про перебіг подій в Ізраїлі і Секторі Гази читайте тут.

На початок