Іран попередив про "далекосяжні наслідки", якщо Ізраїль не припинить "геноцид"

Іран попередив про "далекосяжні наслідки", якщо Ізраїль не припинить "геноцид"

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї
Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї оглядає групу курсантів у супроводі командувачів збройних сил у Тегерані, Іран, 10 жовтня 2023 р., фото: Офіс верховного лідера Ірану через AP

Іран попередив про "далекосяжні наслідки", якщо Ізраїль не припинить негайно "воєнні злочини" та "геноцид".

Про це повідомило постійне представництво Ірану при ООН у соцмережі Х.

"Якщо воєнні злочини та геноцид ізраїльського апартеїду не будуть негайно припинені, ситуація може вийти з-під контролю та призвести до далекосяжних наслідків, відповідальність за які лежить на ООН, Раді Безпеки та державах, які ведуть Раду в глухий кут”, — йдеться у повідомленні.

Що відомо про причетність Ірану до нападу ХАМАС на Ізраїль?

10 жовтня Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив, що Тегеран не причетний до нападу бойовиків ХАМАС на Ізраїль. При цьому він привітав напад ХАМАС на країну.

"Ми цілуємо руки тим, хто спланував напад на сіоністський режим. ... У цій катастрофі винні дії самого сіоністського режиму", — заявив Хаменеї.

Ізраїль давно звинувачує правителів Ірану в розпалюванні насильства шляхом постачання зброї ХАМАСу.

Тегеран, який не визнає Ізраїль, заявляє, що "надає моральну і фінансову підтримку" угрупованню, яке контролює Сектор Гази.

Газета The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела писала, що Іран допомагав палестинському руху ХАМАС спланувати атаку на Ізраїль 7 жовтня.

7 жовтня президент Ізраїлю Ісаак Герцог заявив, що терористи ХАМАС мають покровителів в Ірані.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Міністерство охорони здоров'я в Секторі Гази 14 жовтня оновило дані про кількість загиблих в результаті ізраїльських бомбардувань після нападу бойовиків ХАМАСу на Ізраїль. За його даними, щонайменше 2 215 палестинців, у тому числі 724 дитини, загинули і 8 714 людей отримали поранення. Кількість загиблих в Ізраїлі становить 1 300 людей і щонайменше 3 400 поранених.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

Останні новини про перебіг подій в Ізраїлі і Секторі Гази читайте тут.

На початок