Шуфрича зняли з посади голови комітету Ради з питань свободи слова

Шуфрича зняли з посади голови комітету Ради з питань свободи слова

Шуфрич
. Народний депутат України Нестор Шуфрич, ОПЗЖ. Фото: Volodymyr Tarasov/Ukrinform/Getty Images

Верховна рада звільнила підозрюваного у держзраді нардепа від забороненої партії "ОПЗЖ" Нестора Шуфрича з посади голови Комітету з питань свободи слова.

Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

Зняття Шуфрича з посади підтримали 258 депутатів. В.о. голови комітету стане Євген Брагар.

За словами Железняка, кандидатуру на постійного голову очікують наступного тижня.

"За моєю інформацією, найбільш ймовірно це буде файний представник Львівщини з групи "Довіра" Павло Бакунець", — зазначив він.

Що відомо про затримання Шуфрича

У 2019 році Нестор Шуфрич був обраний народним депутатом від партії "Опозиційна платформа — За життя".

4 березня 2022 року Шуфрича затримала територіальна оборона Києва, через те, що він робив селфі на блокпосту. Шуфрич тоді заявив, що це було для підтвердження того, що він залишається у столиці попри бойові дії на її околицях.

15 вересня правоохоронці оголосили підозру в державній зраді народному депутатові від забороненої партії "ОПЗЖ" Нестору Шуфричу. Також Служба безпеки України провела у Шуфрича обшуки. Слідчі дії тривають.Увечері 15 вересня Печерський райсуд Києва обрав Шуфричу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на заставу.

Хто такий Нестор Шуфрич

Нестор Шуфрич — народний депутат партії  “ОПЗЖ”, діяльність якої остаточно заборонили в Україні у 2022-му році. Свою політичну кар’єру Шуфрич почав ще в 1990-х роках. Протягом всієї своєї депутатської діяльності займав проросійську позицію.

Шуфрич був депутатом 6-ти скликань Верховної Ради. Спершу Шуфрич був членом Соціал-демократичної партії України. З 2006 по 2007-й рік, коли уряд очолював Віктор Янукович, Шуфрич був міністром з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Потім увійшов до Ради 6-го скликання в складі Партії Регіонів. З посади міністра його звільнили і призначили за указом тодішнього президента Януковича заступником секретаря РНБО. Нестор Шуфрич перебував у партії Регіонів аж до моменту її розпаду, а після 2014-го року став народним депутатом 8-го скликання від Опозиційного блоку. У Раду 9-го скликання увійшов як член проросійської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука і очолював парламентський комітет з питань свободи слова.

Чим відзначився за політичне життя

У червні 2013-го року Нестор Шуфрич підписався під Зверненням депутатів від Партії регіонів і  Комуністичної партії до польського Сейму з проханням “визнати Волинську трагедію геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів”. Тоді перший президент України Леонід Кравчук назвав це національною зрадою.

За президентства Януковича, Шуфрич у відповідь на Євромайдан 16-го січня 2014-го віддав свій голос за “Закони про диктатуру”. Після втечі Януковича Шуфрич вступив у нову політичну партію Опоблок і продовжив займати не проукраїнську позицію. У січні 2018-го року Нестор Шуфрич був одним із тих, хто голосував проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей. У своїх виступах  нардеп неодноразово заперечував російсько-українську війну, що триває з 2014 року, а  бойові дії на Сході України називав “війною між українцями”.

На початок