У Пакистані почали спалювати християнські церкви та арештувати людей

У Пакистані почали спалювати християнські церкви та арештувати людей

ЗМІ
У Пакистані через осквернення з Корану почали нападати на християн
. Спалена мусульманами християнська церква у Джаранвалі , Пакистан. Фото: АР.

У Пакистані мусульманський натовп підпалив п’ять церков і напав на десятки будинків, що належать місцевій християнській громаді, за звинуваченнями у знущанні з Корану.

Про це повідомляє видання Al Jazeera.

Вирвані сторінки з Корану із написами неповаги до святині знайшли у місті Джаранвала, що спровокувало один із найгірших періодів насильства проти спільноти меншин за останні роки в Пакистані.

Церква Армії порятунку була серед п’яти церков, які постраждали від вандалізму. На відео в соціальних мережах видно, як група чоловіків на даху найбільшої в місті церкви атакує її фасад і намагається зрушити хрест на вершині.

Будинки, підприємства та кладовища, що належали християнській громаді, також були об’єктами нападу. Через це Поліцейські заарештували майже 150 людей.

Міністр інформації Пенджабу Амір Мір заявив, що початкове розслідування ймовірного осквернення Корану показало, що інцидент був "добре продуманою змовою з метою розпалити суспільні настрої". Він не став уточнювати деталі.

Богохульство залишається однією з найпоширеніших тем у Пакистані, де навіть прості звинувачення у вчиненні злочину можуть спровокувати насильство. Міжнародні та місцеві правозахисні групи стверджують, що звинувачення у богохульстві часто використовують для зведення особистих рахунків, причому на меншинах Пакистану часто лягає основний тягар.

Що відомо про осквернення Корану в світі

У січні 2023 року в Швеції спалили Коран, що призвело до тижнів протестів мусульманської спільноти, закликів до бойкоту шведських товарів і ще більше загальмувало заявку країни на членство в НАТО.

Через кілька місяців історія зі спаленням Корану повторилася біля центральної мечеті Стокгольма. Чоловіка, який це зробив, поліція звинуватила в агітації проти етнічної чи національної групи.

24 липня, у Копенгагені двоє протестувальників, які називають себе "Данськими патріотами", спалили копію священної книги ісламу — Корану — перед посольством Іраку. Зазначається, що біля Корану під час акції на землі лежав іракський прапор.

Невдовзі після інциденту міністерство закордонних справ Іраку закликало Європейський Союз "переглянути так звану свободу вираження поглядів і право на демонстрації".

На початок