Двоє протестувальників спалили Коран біля посольства Іраку в Данії

Двоє протестувальників спалили Коран біля посольства Іраку в Данії

Двоє протестувальників спалили Коран біля посольства Іраку в Данії
Коран, ілюстративне фото. Коран. Ілюстративне фото: Getty Images

Двоє протестувальників, які називають себе Данськими патріотами у понеділок, 24 липня, спалили копію священної книги ісламу — Корану — перед посольством Іраку в столиці Данії Копенгагені.

Про це пише агентство Reuters.

Зазначається, що біля Корану під час акції на землі лежав прапор Іраку.

Невдовзі після інциденту міністерство закордонних справ Іраку закликало Європейський Союз "переглянути так звану свободу вираження поглядів і право на демонстрації".

"Міністерство закордонних справ Іраку суворо засуджує неодноразове спалення примірника Благородного Корану перед посольством Республіки Ірак у Данії", — йдеться у повідомленні.

Це вже не перша акція так званих "Данських патріотів" біля посольства Іраку в Данії. Минулого тижня вони провели аналогічне спалення і транслювали події в прямому ефірі у соцмережах.

Після інциденту міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен засудив його, назвавши ганебним актом, що ображає релігію інших.

Що відомо про спалення Корану?

28 червня біля центральної мечеті Стокгольма невідомий чоловік порвав і спалив Коран. Інцидент стався під час акції протесту, дозвіл на проведення якої дала шведська поліція. Близько 200 людей стали свідками, як чоловіків розривав сторінки Корану, витирав ним своє взуття, перш ніж покласти туди бекон і підпалити книгу. Інший протестувальник у цей час говорив у мегафон.

Ця подія викликала масове засудження в мусульманському світі. У відповідь іракські протестувальники 20 липня штурмували посольство Швеції в Багдаді. Обурені іракці захопили будівлю посольства Швеції та підпалили її. МЗС Швеції назвало те, що сталося, порушенням Віденської конвенції про дипломатичні відносини 1961 року, а також поклало відповідальність за це на владу Іраку.

Того ж дня Ірак відкликав шведського посла в Іраку через спалення Корану. Водночас у самій Швеції люди почали подавати нові заявки до поліції на проведення акцій зі спалення Корану.

На початок