Україна відновила експорт електроенергії до Польщі

Україна відновила експорт електроенергії до Польщі

лінія електропередач, енергетика
Лінія електропередач. Фото: УНІАН

Україна експортує електроенергію до Молдови, а також з 8 травня відновила постачання електроенергії до Польщі.

Про це повідомляє НЕК Укренерго.

"Виробництво електроенергії наразі повністю покриває споживання. Друга хвиля водопілля іде на спад, але гідроелектростанції продовжують активно працювати. Крім того, сезонно збільшили виробництво електроенергії сонячні та вітрові електростанції. Триває експорт в Молдову у нічні та денні години, також відсьогодні відновився експорт у Польщу. В Україну імпорту не відбувається", — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що з 1 травня експорту електроенергії в Польщу не було. В "Укренерго" пояснювали його відсутністю потреби у сусідній країні.

У компанії зазначили, що нічна атака дронами не завдала шкоди магістральній енергетичній інфраструктурі. Однак унаслідок обстрілів прикордоння є пошкодження у розподільчих мережах у Донецькій, Харківській, Херсонській, Сумській і Чернігівській областях.

"На всіх пошкоджених російськими атаками об’єктах магістральних мереж тривають активні ремонтні роботи. Енергосистема продовжує відновлюватись, але обсяги пошкоджень великі. Відновлення рівня надійності енергопостачання, який був до масованих обстрілів, потребує багато ресурсу та часу", — повідомили в Укренерго.

У компанії закликали українців за можливості, переносити використання потужної техніки на нічні та денні години або ж користуватися потужними приладами почергово. Це дозволить рівномірніше розподіляти навантаження та полегшить балансування енергосистеми.

Україна експортувала електроенергію до Молдови та країн ЄС із червня до 11 жовтня минулого року. За цей період було реалізовано 2,6 млрд кВт/годин. Після масованих обстрілів енергосистеми з жовтня Україна припинила експорт електроенергії. 7 квітня міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що Україна відновлює експорт електроенергії.

12 квітня "Укренерго" повідомляло, що виробництво електроенергії повністю забезпечує потребу українських споживачів, а надлишок Україна експортує до Польщі та Молдови.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Читайте також

Енергосистема працює без обмежень — Міненерго

Україна отримала можливість екстрено імпортувати електроенергію з 15 країн ЄС

Вибір редакції

На початок