Іспанія передасть Україні ще чотири танки Leopard 2 і машини піхоти — міністерка оборони

Іспанія передасть Україні ще чотири танки Leopard 2 і машини піхоти — міністерка оборони

Іспанія, танки Leopard2, навчання українських військових
. Тренування українських військових на танках Leopard 2A4 в Іспанії, 13 березня 2023 року, фото: Getty Images

Міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес повідомила, що її країна передасть Україні ще чотири танки Leopard 2 і партію машин піхоти.

Про це вона заявила під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн, повідомляє пресслужба Міноборони Іспанії.

Вона розповіла про актуальний статус постачань з Іспанії, звернувши уваги серед іншого, на майбутнє постачання ще чотирьох основних бойових танків Leopard 2A4 та нової партії бронетранспортерів М113.

Роблес також повідомила про "прогрес у тренуванні українських військових на території Іспанії, де пройшли навчання вже майже 1500 осіб".

Міністерка висловила сподівання, що її країна зможе з випередженням графіка виконати свою річну квоту з навчання українських захисників.

Що відомо про передачу іспанських "Леопардів" Україні

12 квітня міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес під час спільної пресконференції з головою Міноборони України Олексієм Резніковим заявила, що найближчими днями Іспанія відправить в Україну шість танків Leopard 2A4, вони прибудуть до місця призначення до кінця квітня.

Роблес уточнила, що танки будуть доставлені морем і опиняться в Україні до кінця квітня. Також Іспанія передасть 20 гусеничних бронетранспортерів.

"Є ще чотири "Леопарди", які вже знаходяться на ремонті, щоб їх можна було доставити якомога швидше", — зазначила голова оборонного відомства Іспанії.

Крім того, Роблес додала, що Іспанія продовжить тренувати українських військових.

Раніше повідомлялось, що Іспанія відправить в Україну перші шість танків Leopard 2A4 у середині квітня.

Що відомо про танки Leopard

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці старіші моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard) для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерів Залужний заявив, Україна потребує близько 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць: "Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого", — зазначив Залужний.

На початок