Перші шість танків Leopard 2 від Іспанії прибули до Польщі. Звідти вони відправляться в Україну

Перші шість танків Leopard 2 від Іспанії прибули до Польщі. Звідти вони відправляться в Україну

Перші шість танків Leopard 2 від Іспанії прибули до Польщі. Звідти вони відправляться в Україну
. Іспанські військові готують танки Leopard 2 під час навчань для українських військових на військовій базі Сан-Грегоріо поблизу Сарагоси, Іспанія, в понеділок, 13 березня 2023 року. Фото: Getty Images

Перші шість з десяти обіцяних Іспанією танків Leopard 2 сьогодні 28 квітня прибули на територію Польщі і нині готуються до відправки в Україну.

Про це повідомляє іспанське видання The Objective із посиланням на міністерку оборони країни Маргариту Роблес.

Зазначається, що танки вже перебувають у польському порту. Звідти їх відправлять до України залізницею.

Як зазначила міністерка Роблес, для підготовки до передачі чотирьох інших танків Leopard 2 потрібно буде близько двох місяців.

Що відомо про передачу іспанських "Леопардів" Україні

12 квітня міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес під час спільної пресконференції з головою Міноборони України Олексієм Резніковим заявила, що найближчими днями Іспанія відправить в Україну шість танків Leopard 2A4, вони прибудуть до місця призначення до кінця квітня.

Роблес уточнила, що танки будуть доставлені морем і опиняться в Україні до кінця квітня. Також Іспанія передасть 20 гусеничних бронетранспортерів.

"Є ще чотири "Леопарди", які вже знаходяться на ремонті, щоб їх можна було доставити якомога швидше", — зазначила голова оборонного відомства Іспанії.

Крім того, Роблес додала, що Іспанія продовжить тренувати українських військових.

Раніше повідомлялось, що Іспанія відправить в Україну перші шість танків Leopard 2A4 у середині квітня.

Що відомо про танки Leopard

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці старіші моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard) для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерів Залужний заявив, Україна потребує близько 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць: "Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого", — зазначив Залужний.

На початок