Іспанія найближчими днями відправить в Україну шість танків Leopard

Іспанія найближчими днями відправить в Україну шість танків Leopard

Іспанія найближчими днями відправить в Україну шість танків Leopard
. Тренування українських військових на танках Leopard 2A4 в Іспанії, 13 березня 2023 року, фото: Getty Images

Найближчими днями Іспанія відправить в Україну шість танків Leopard 2A4: вони прибудуть до місця призначення до кінця цього місяця.

Про це 12 квітня заявила міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес під час спільної пресконференції з головою Міноборони України Олексієм Резніковим, передає видання El Pais.

Роблес уточнила, що танки будуть доставлені морем і будуть доставлені в Україну до кінця квітня. Також Іспанія передасть 20 гусеничних бронетранспортерів.

"Є ще чотири "Леопарди", які вже знаходяться на ремонті, щоб їх можна було доставити якомога швидше", — зазначила голова оборонного відомства Іспанії.

Крім того, Роблес додала, що Іспанія продовжить тренувати українських військових.

"Наша підтримка разом з нашими партнерами і союзниками є тотальною і абсолютною для України, і залишатиметься такою стільки, скільки буде потрібно", — підсумувала вона.

Раніше повідомлялось, що Іспанія відправить в Україну перші шість танків Leopard 2A4 у середині квітня.

Що відомо про танки Leopard

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці старіші моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard) для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерів Залужний заявив, Україна потребує близько 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць: "Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого", — зазначив Залужний.

Читайте також

Іспанія планує передати Україні ще 4 танки Leopard

10 перших українських екіпажів завершують навчання на танках Leopard в Іспанії

На початок