Польща передала Україні 4 танки Leopard. Вони вже в Україні

Польща передала Україні 4 танки Leopard. Вони вже в Україні

Оновлено
Міністр оборониПольщі Маріуш Блащак
. Основний бойовий танк Leopard 2A6 німецьких збройних сил, бере участь у військових навчаннях НАТО 27 жовтня 2022 року в Пабраде, Литва. Фото: Getty Images

Польща вже поставила Україні перші танки Leopard. Це підтвердив на засіданні РНБО Польщі 24 лютого глава Міноборони країни Маріуш Блащак. Згодом премʼєр-міністр країни Матеуш Моравецький під час пресконференції із президентом Зеленським повідомив, що Польща передала Україні чотири танки, передає кореспондентка Суспільного.

"Ми спроможні передати танки швидко", — сказав Моравецький.

Моравецький розповів, що польські інструктори "під величезним враженням" від того, як українські танкісти, які зараз тренуються у Польщі, швидко навчаються та вміють володіти сучасними танками.

Він також додав, що Польща поставить Україні 60 модернізованих танків PT-91 найближчим часом.

"В Україну прибули перші польські танки Leopard, — сказав Блащак. – Водночас польських солдатів навчають польські, канадські та норвезькі інструктори в навчальному центрі Leopard у Свєнтошуві". Блащак також подякував своїм колегам із Норвегії, Канади, Фінляндії та інших країн за те, що, за його словами, "вдалося створити батальйон танків Leopard".

"Батальйон з точки зору України. Ще Іспанія долучилися до надання Leopard 2А4", — сказав міністр.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль опублікував світлини танків, які приїхали в Україну.

"Рік тому танки заїхали в Україну, щоб позбавити українців свободи. Сьогодні в Україну також заїхали танки, однак для того, щоб свободу захистити. Перші 4 танки Leopard 2, надані партнерами, зустріли разом із прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким", — написав Шмигаль.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив на засіданні Ради національної безпеки, що він радий, що Польща стала першою країною, яка запропонувала Україні сучасні танки.

Танки були передані під час візиту польського прем'єр-міністра Матеуша Моравецького до Києва в п'ятницю, 24 лютого, в річницю російського вторгнення.

Моравецький в Києві також зазначив, що Польща готова проводити в себе навчання для українських пілотів на винищувачах F-16, однак таке рішення треба узгодити "в ширшій коаліції", додав він.

Які країни збирають танки Leopard для України

Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди спільно працюють над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard).

Про це міністр оборони США Ллойд Остін сказав на початку засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" 14 лютого в Брюсселі.

"Консорціум країн, включаючи Німеччину, Польщу, Канаду, Португалію, Іспанію, Норвегію, Данію та Нідерланди працюють спільно над наданням Україні бойових танків «Леопард»", — заявив він.

Остін додав, що Сполучені Штати, Чехія та Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає Україні і Польща. Крім того, як зазначив очільник Міноборони США, Сполучене Королівство надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger та працює з рядом країн щодо передачі українським захисниками більше боєприпасів.

Також Контактна група займається посиленням протиповітряної та протиракетної оборони України. Так, Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди працюють над наданням Україні систем Patriot, а Франція та Італія — систем SAMP/T.

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Що відомо про навчання українських танкістів у Німеччині та Польщі

Українські танкісти розпочали навчання у Німеччині та Польщі. Про те, що українські військові приступили 13 лютого до навчання керуванню танками Leopard, повідомила речниця Міністерства оборони ФРН. Крім того, на навчання роботі з танками Leopard 2 до Польщі прибули 105 українських військових, розповів керівник навчальної групи полігону 10-ї бронетанкової бригади Кшиштофа Сєрадзького.

У Польщі навчання відбуваються на танковому полігоні у Свєнтошуві на південному заході Польщі.

"До Польщі на навчання прибули 105 українських військових, які навчаються на Leopard 2. Йдеться про 21 екіпаж танків, а також технічний персонал обслуговування танків", — розповів Сєрадзький.

За його словами, курс навчання — близько місяця. 13 лютого навчання відвідав президент Польщі Анджей Дуда.

Зброя. Усі новини

Читайте також

Іспанія передасть Україні шість оновлених танків Leopard

Leopard для України: Швеція готова надати Leopard, Фінляндія надішле три танки

"Ми хочемо зібрати для України хоча б бронетанкову бригаду" — Дуда

На початок