Боєприпаси, протитанкові ракети: США виділять новий пакет військової допомоги Україні — Reuters

Боєприпаси, протитанкові ракети: США виділять новий пакет військової допомоги Україні — Reuters

прапор США
Прапор США. Фото: Unsplash

У понеділок 3 квітня, США можуть оголосити про новий пакет військової допомоги для України на суму 2,6 млрд доларів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяви трьох американських чиновників.

Новий пакет може включати радари повітряного спостереження, протитанкові ракети та бензовози. Очікується, що до переліку обладнання, також увійдуть пів дюжини різних типів боєприпасів, у тому числі танкових, високоточні авіаційні боєприпаси, мостове обладнання, евакуаційні машини для допомоги виведеній з ладу важкій техніці і додаткові снаряди для ППО NASAMS.

Орієнтовно пакет буде містити зброю на суму 2,1 млрд доларів за ініціативою сприяння безпеці в Україні (USAI). Цю зброю США купуватимуть у виробників, а не передаватимуть зі своїх запасів.

Ще на 500 млн доларів США передадуть боєприпаси, котрі допоможуть здійснити весняний контрнаступ. Їх передадуть з поточних запасів США.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

Читайте також

У Німеччині в порту помітили військову техніку США для України — ЗМІ

Чому США не надають Україні зброю за ленд-лізом: пояснює МЗС

США планують виділити майже $45 млрд Україні та союзникам по НАТО

Вибір редакції

На початок