США планують виділити майже $45 млрд Україні та союзникам по НАТО

США планують виділити майже $45 млрд Україні та союзникам по НАТО

Конгрес США
. Будівля Конгресу США. Фото: AP

До Конгресу США внесли законопроєкт про держфінансування на 2023 рік, який зокрема передбачає виділення 44,9 млрд доларів допомоги Україні та союзникам по НАТО. Про це повідомляє Reuters.

Агентство зазначає, що законопроєкт про державне фінансування на 1,7 трильйона доларів, включає рекордні військові витрати, і перевищує приблизно 1,5 трильйона доларів, виділених у попередньому році.

У законопроєкт включено 44,9 млрд доларів додаткової екстреної допомоги Україні та союзникам по НАТО.

Як повідомляє Reuters, на наступний рік США ухвалять рекордний оборонний бюджет, що становитиме 858 млрд доларів і перевищує торішній, що становив 740 млрд.

Лідери Сенату та Палати представників мають на меті прийняти законопроєкт і надіслати його президенту Джо Байдену до кінця тижня, щоб забезпечити відсутність перерв у діяльності уряду. Місяцями демократи та республіканці сперечалися про те, скільки грошей слід витратити на військові та невійськові програми.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Про це інформує Reuters. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників. Тепер його направили на підпис президенту США Джо Байдену.

Читайте також

Чому США не надають Україні зброю за ленд-лізом: пояснює МЗС

На початок