Зеленський про конференцію United for Justice: "Ключове питання — це відповідальність Росії"

Зеленський про конференцію United for Justice: "Ключове питання — це відповідальність Росії"

Зеленський про конференцію United for Justice: "Ключове питання — це відповідальність Росії"
Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 3 березня, фото: ОПУ

Володимир Зеленський заявив, що ключовою темою конференції United for Justice, що розпочалася сьогодні 3 березня у Львові, є притягнення Росії та її керівництва до відповідальності за агресію та терор проти України.

Про це президент сказав під час вечірнього звернення.

"Коли буде їхня відповідальність, буде відновлено й справедливість. Ми збираємо максимальну підтримку для трибуналу щодо агресії Росії проти України. Для проєкту нашої резолюції, яка буде винесена на голосування в Генасамблеї ООН, щодо захисту міжнародного права", — наголосив Зеленський.

Він додав, що Україна робить все, щоб Міжнародний кримінальний суд був успішним у покаранні російських воєнних злочинців. І щоб українські національні правоохоронні та судові інституції "забезпечили справедливі вироки для всіх російських убивць і катів".

Читайте також: Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

3 березня у Львові розпочалася кількаденна конференція United for Justice. Раніше генпрокурор України Андрій Костін назвав подію "юридичним Рамштайном".

У перший день на конференції вже виступив сам Володимир Зеленський. До цього він зустрівся у Львові з президентом Латвії Егілсом Левітсом. Очільники держав підписали декларацію, яка засвідчує підтримку Латвією європейської та євроатлантичної інтеграції України. А також обговорили спецтрибунал для Росії, заморожені активи російських громадян та зброю для перемоги України.

Крім того, під час робочої поїздки на Львівщину президент Зеленський провів зустріч із генеральними прокурорами держав – партнерів України та міжнародних інституцій.

Читайте також: Розслідування злочинів Росії в Україні. У Львові розпочалася конференція "United for Justice"

Що відомо про намір притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини в Україні

Парламентська асамблея НАТО 21 листопада визнала Росію державою-терористом, а також підтримала резолюцію, в якій ідеться про створення спеціального трибуналу за фактом агресії Росії. Однак, таке рішення ще має бути підтримано кожною окремою країною на національному рівні.

23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.

1 грудня МЗС Франції повідомило, що Париж почав працювати з міжнародними партнерами, в тому числі з Україною, над пропозицією створити спецтрибунал для розслідування воєнних злочинів Росії.

Європейська Комісія запропонувала варіанти дій, які забезпечать притягнення Росії до відповідальності за масові звірства й злочини, скоєні під час війни в Україні, зокрема створення спеціального незалежного трибуналу.

5 грудня стало відомо, що в ООН поширюють проєкт резолюції про створення спеціального трибуналу на кшталт Нюрнберзького для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочини агресії в Україні.

На початку січня МЗС закликало світ підтримати створення спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. При цьому в березні у Лондоні проведуть зустріч щодо розслідування воєнних злочинів в Україні.

19 січня Європарламент ухвалив резолюцію щодо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії Росії проти України.

Читайте також

Трибунал для Путіна, уроки Югославії та чому правосуддя після війни — це гра в довгу — юрист Марк Елліс

Президенти України та Латвії вшанували пам'ять загиблих воїнів у Львові

На початок