Європарламент підтримав створення трибуналу щодо вторгнення РФ в Україну

Європарламент підтримав створення трибуналу щодо вторгнення РФ в Україну

Європарламент підтримав створення трибуналу щодо вторгнення РФ в Україну
Пленарне засідання Європейського парламенту. Ілюстративне фото: Getty Images

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії Росії проти України.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Європейський Союз та його члени мають домагатися створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України, скоєного політичним та військовим керівництвом Росії, йдеться в резолюції Європейського парламенту, ухваленій у четвер, 19 січня, у Страсбурзі. "За" було віддано 472 голоси, "проти" — 19, утрималися — 33", — йдеться у повідомленні.

Текст відповідної резолюції оприлюднений на сайті Європарламенту.

"Європейський парламент закликає до створення спеціального трибуналу для розслідування та судового переслідування злочину агресії, вчиненого політичним і військовим керівництвом Російської Федерації проти України та закликає держави-члени підтримати створення такий трибунал; Європарламент вважає, що ЄС повинен продемонструвати лідерство в цій боротьбі з безкарністю і за мир", — йдеться у її тексті.

У резолюції зазначається, що спеціальний трибунал займатиметься виключно злочином агресії проти України, а не воєнними злочинами та злочинами проти людяності, скоєними Росією в Україні.

"Такий трибунал доповнить Міжнародний кримінальний суд, а не замінить його", — наголошується в тексті документа.

Резолюція "найрішучішим чином засуджує агресивну війну Російської Федерації проти України, а також залучення Білорусі до цієї війни та вимагає від Росії негайно припинити всі військові дії в Україні та беззастережно вивести всі сили та військову техніку з усієї міжнародно визнаної території України.

Що відомо про намір притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини в Україні

Парламентська асамблея НАТО 21 листопада визнала Росію державою-терористом, а також підтримала резолюцію, в якій ідеться про створення спеціального трибуналу за фактом агресії Росії. Однак, таке рішення ще має бути підтримано кожною окремою країною на національному рівні.

23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.

1 грудня МЗС Франції повідомило, що Париж почав працювати з міжнародними партнерами, в тому числі з Україною, над пропозицією створити спецтрибунал для розслідування воєнних злочинів Росії.

Європейська Комісія запропонувала варіанти дій, які забезпечать притягнення Росії до відповідальності за масові звірства й злочини, скоєні під час війни в Україні, зокрема створення спеціального незалежного трибуналу.

5 грудня стало відомо, що в ООН поширюють проєкт резолюції про створення спеціального трибуналу на кшталт Нюрнберзького для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочини агресії в Україні.

На початку січня МЗС закликало світ підтримати створення спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. При цьому в березні у Лондоні проведуть зустріч щодо розслідування воєнних злочинів в Україні

Читайте також

Розслідування авіакатастрофи у Броварах, нова допомога від Канади, США та Латвії. 330 день війни. Онлайн

На початок