Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму

Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму

Важливо
Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму
. Ілюстративне фото: Getty Images

Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму. За відповідну резолюцію проголосували 494 євродепутати, 58 — "проти", 44 — утрималися.

Основні положення резолюції про визнання Росії державою-спонсором тероризму напередодні були погоджені на рівні керівників політичних груп Європейського парламенту.

"Європарламент наголошує, що цілеспрямовані напади та звірства, здійснювані РФ проти цивільного населення України, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права становлять акти терору проти українського населення та є воєнними злочинами", — йдеться у тексті резолюції.

ЄП висловив "беззастережне обурення" і засудив ці напади і звірства та інші акти, які Росія вчиняє для досягнення своїх деструктивних політичних цілей в Україні та на території інших країн.

"У світлі вищезазначеного (Європарламент, — ред.) визнає Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму", — йдеться у тексті резолюції.

Євродепутати засудили окупацію Росією Запорізької АЕС як дію, спрямовану на здійснення терору проти населення України, яка перетворює атомну станцію на військовий об’єкт.

Зазначається, що оскільки ЄС наразі не може офіційно визнати держави спонсорами тероризму, Європарламент закликав ЄС та його країни-члени запровадити належну правову базу та розглянути можливість додавання Росії до такого списку. Це призведе до низки значних обмежувальних заходів проти Москви та матиме серйозні обмежувальні наслідки для відносин ЄС із Росією.

Резолюція також закликає Раду ЄС включити ПВК "Вагнера" та інші мілітаризовані угруповання, що фінансуються Росією, до переліку осіб, груп та установ, що залучені до терористичної діяльності і на яких поширюються відповідні санкції ЄС.

Європарламент закликав ЄС до подальшої міжнародної ізоляції Росії, включно з членством РФ в міжнародних організаціях і органах, таких як Рада безпеки ООН.

Депутати Європарламенту також хочуть, щоб дипломатичні зв’язки з Росією були скорочені, контакти ЄС з офіційними представниками РФ зведені до абсолютного мінімуму, а російські державні установи в ЄС, які поширюють пропаганду по всьому світу, були закриті та заборонені.

На тлі ескалації терористичних актів Кремля проти українського цивільного населення резолюція також закликає країни-члени ЄС у Раді якнайшвидше завершити роботу над дев’ятим пакетом санкцій проти Москви.

Євродепутати також хочуть, щоб країни ЄС активно запобігали, розслідували та переслідували будь-який обхід поточних санкцій і разом з Єврокомісією розглянули можливі заходи проти країн, які намагаються допомогти Росії обійти обмежувальні заходи, які вже введені.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Європарламенту про визнання РФ державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму.

"Росію необхідно ізолювати на всіх рівнях і притягнути до відповідальності, щоб покласти край її багаторічній політиці тероризму в Україні та світі", — сказав він.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль також привітав ухвалення резолюції.

"Вдячний європарламентарям за це вагоме рішення. росія, яка цілеспрямовано атакує мирне населення та цивільну інфраструктуру, має бути зупинена та повністю ізольована", — зазначив він.

На початок