Генпрокурор анонсував "юридичний рамштайн"

Генпрокурор анонсував "юридичний рамштайн"

Андрій Костін
. Генеральний прокурор України Андрій Костін під час брифінгу біля зруйнованої внаслідок ракетного обстрілу багатоповерхівки в Дніпрі, 16 січня 2023 року, фото: УНІАН

В Україні 3 березня відбудеться конференція United for Justice, яка є своєрідним "юридичним рамштайном". Мета конференції об'єднати зусилля для притягнення Росії до відповідальності за скоєні злочини.

Про це сказав генпрокурор України Андрій Костін, передає РБК-Україна.

За його словами, на цій конференції будуть гості, які приїдуть до України вперше з початку повномасштабної війни.

"Тут ми будемо говорити про все — і про відповідальність на національному рівні, на рівні МКС, про створення Спецтрибуналу, механізм компенсації, такі найтяжчі злочини, як геноцид, злочини проти дітей, злочини, пов'язані з сексуальним насильством в умовах конфлікту. Всі ці компоненти будуть розглядатися на цій конференції", — сказав генпрокурор.

Депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич повідомив, що конференція United for Justice має відбутися у Львові.

До Львова вже приїхав президент Володимир Зеленський з президентом Латвії Егілсом Левітсом та низкою українських посадовців.

Що відомо про намір притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини в Україні

Парламентська асамблея НАТО 21 листопада визнала Росію державою-терористом, а також підтримала резолюцію, в якій ідеться про створення спеціального трибуналу за фактом агресії Росії. Однак, таке рішення ще має бути підтримано кожною окремою країною на національному рівні.

23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.

1 грудня МЗС Франції повідомило, що Париж почав працювати з міжнародними партнерами, в тому числі з Україною, над пропозицією створити спецтрибунал для розслідування воєнних злочинів Росії.

Європейська Комісія запропонувала варіанти дій, які забезпечать притягнення Росії до відповідальності за масові звірства й злочини, скоєні під час війни в Україні, зокрема створення спеціального незалежного трибуналу.

5 грудня стало відомо, що в ООН поширюють проєкт резолюції про створення спеціального трибуналу на кшталт Нюрнберзького для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочини агресії в Україні.

На початку січня МЗС закликало світ підтримати створення спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. При цьому в березні у Лондоні проведуть зустріч щодо розслідування воєнних злочинів в Україні.

19 січня Європарламент ухвалив резолюцію щодо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії Росії проти України.

Читайте також

Трибунал для Путіна, уроки Югославії та чому правосуддя після війни — це гра в довгу — юрист Марк Елліс

Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

На початок