У Лондоні проведуть зустріч щодо розслідування воєнних злочинів в Україні

У Лондоні проведуть зустріч щодо розслідування воєнних злочинів в Україні

У Лондоні проведуть зустріч щодо розслідування воєнних злочинів в Україні
. Парламент Великої Британії, фото: Getty Images

У березні 2023 року у Лондоні відбудеться міжнародна зустріч щодо розслідування воєнних злочинів в Україні за участі міністрів юстиції низки країн світу та представників Міжнародного кримінального суду.

Про це повідомляє пресслужба уряду Великої Британії.

"Міністри юстиції з усього світу зберуться в Лондоні у березні, щоб підтримати Міжнародний кримінальний суд (МКС), який розслідує ймовірні воєнні злочини в Україні", — йдеться у повідомленні.

Зустріч, яка відбудеться у Ланкастер-Хаус, проведуть заступник прем'єр-міністра Британії Домінік Рааб та міністр юстиції та безпеки Нідерландів Ділан Ешілгоз-Зегеріус. Вона буде спрямована на збільшення глобальної фінансової і практичної підтримки, запропонованої МКС, та координацію зусиль, щоб забезпечити суд всім необхідним для проведення розслідувань та судового переслідування винних.

Також група заслухає прокурора МКС Каріма Хана про роботу суду та роль міжнародної спільноти у підтримці його розслідувань.

"Зустріч відбудеться у той час, коли Росія активізує свою кампанію терору проти України, завдаючи ударів по найважливішій енергетичній інфраструктурі та занурюючи людей у темряву та холод", — зазначається в дописі.

Як заявив заступник прем'єр-міністра Великої Британії, лорд-канцлер та державний секретар з питань юстиції Домінік Рааб, російські військові повинні знати, що вони не зможуть уникнути покарання.

"Майже за рік після незаконного вторгнення міжнародна спільнота має надати найрішучішу підтримку МКС, щоб воєнні злочинці могли бути притягнуті до відповідальності за звірства, свідками яких ми є", — наголосив він.

У британському уряді підкреслили, що зустріч дозволить країнам визначити, як надавати подальшу допомогу Міжнародному кримінальному суду. Це включає практичну підтримку, таку як допомога в зборі інформації та обміні свідченнями звірств, скоєних на місцях.

Що відомо про намір притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини в Україні

Парламентська асамблея НАТО 21 листопада визнала Росію державою-терористом, а також підтримала резолюцію, в якій ідеться про створення спеціального трибуналу за фактом агресії Росії. Однак, таке рішення ще має бути підтримано кожною окремою країною на національному рівні.

23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.

1 грудня МЗС Франції повідомило, що Париж почав працювати з міжнародними партнерами, в тому числі з Україною, над пропозицією створити спецтрибунал для розслідування воєнних злочинів Росії.

Європейська Комісія запропонувала варіанти дій, які забезпечать притягнення Росії до відповідальності за масові звірства й злочини, скоєні під час війни в Україні, зокрема створення спеціального незалежного трибуналу.

5 грудня стало відомо, що в ООН поширюють проєкт резолюції про створення спеціального трибуналу на кшталт Нюрнберзького для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочини агресії в Україні.

Читайте також

Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

Росія — держава-терорист. Чому Україна просить світ надати РФ такий статус і що він змінить

"Докази, що Путін вчинив "злочин агресії", уже зібрані": В ОПУ обговорили трибунал для Росії

Нідерланди хочуть створити спеціальний трибунал щодо Росії

ЄК пропонує створити спецтрибунал для розслідування воєнних злочинів РФ

На початок