Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що Володимир Путін не зможе досягти того, що задумав, і що президент РФ "вже втратив Україну".
Про це Байден сказав в інтерв'ю PBS NewsHour, передає The Hill.
"Він (Путін — ред.) думав, що якщо він вторгнеться в Україну, то, по-перше, кожен російськомовний зустріне його привітно і скаже: "Заходьте". По-друге, він думав, що станеться те, що НАТО розвалиться, НАТО нічого не робитиме, вони будуть боятися діяти", — зауважив він.
Байден також наголосив, що НАТО координує свої дії на підтримку України попри те, що Путін думав, що цього не буде.
Крім того, американський президент відреагував на критику з боку невеликої групи законодавців-республіканців, які припустили, що США надають Україні забагато допомоги:
"Якщо ці хлопці не хочуть допомагати Україні, я розумію, вони не хочуть цього робити, але що вони будуть робити, коли... Росія прокотиться через Україну, або в Білорусь, або кудись ще?", — зазначив він.
Читайте також: Скільки американців виступають за подальшу підтримку України навіть в умовах тривалої війни — опитування
Напередодні, ввечері 7 лютого, Байден виступив перед обома палатами Конгресу з промовою “Про стан держави”. У своїй промові президент заявив про підтримку України, зокрема зазначив, що США підтримуватимуть Україну, скільки потрібно у протистоянні агресії.
В інтерв'ю PBS NewsHour президент США підтвердив, що допомога Україні безстроковою.
Як пише The Hill, станом на зараз військова допомога США Україні з початку повномасштабного вторгнення перевищила приблизно 28 мільярдів доларів.
Що відомо про військову допомогу США Україні
Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.
9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.
Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.
Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.
29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.
18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.