"Ми стоятимемо з вами стільки, скільки буде потрібно" — Байден про підтримку України

"Ми стоятимемо з вами стільки, скільки буде потрібно" — Байден про підтримку України

Президент США Джо Байден на засіданні Конгресу 7 лютого 2023 року згадав Україну
. Президент США Джо Байден виступає з промовою "Про стан держави" на спільному засіданні Конгресу в Капітолії США у вівторок, 7 лютого 2023 року, у Вашингтоні. Фото: AP

Президент США Джо Байден у своїй промові перед Конгресом “Про стан держави” заявив про повну підтримку України у війні з РФ у вівторок, 7 лютого. За словами Байдена, США підтримуватимуть Україну, скільки потрібно у протистоянні агресії.

“"Ми об'єднали НАТО і створили глобальну коаліцію. Ми виступили проти агресії Путіна. Ми стояли разом з українським народом…Сьогодні ввечері до нас знову приєдналася посол України в США. Вона представляє не лише свою країну, але й мужність свого народу. Пані Посол, Америка єдина в нашій підтримці вашої країни. Ми будемо стояти з вами стільки, скільки буде потрібно”, — сказав Байден.

У своїй промові перед обома палатами Конгресу Байден додав, що російське повномасштабне вторгнення в Україну стало випробуванням для всього світу.

“Вторгнення Путіна стало випробуванням світу, випробуванням Америки. Чи будемо ми відстоювати захист демократії? Через рік ми знаємо відповідь — так”, — сказав Байден.

Україна, український народ і їхня боротьба за незалежність, свободу і демократію вже другий рік поспіль є складовою виступу президента США Джо Байдена "Про стан держави" (State of the Union) перед двома палатами Конгресу, наголосили у Посольстві України в США.

"У своєму цьогорічному виступі Джо Байден підкреслив, що російська агресія проти України cтала викликом для США і тестом для світу. Вона поставила питання про готовність відстоювати такі глобальні цінності і принципи як суверенітет, демократію і право людей жити вільно від тиранії", — зазначили у Посольстві.

Уже вдруге Пані посол України в США Оксана Маркарова як представник українського народу була почесною гостею State of the Union у ложі першої леді Джил Байден.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Водночас Байден заявив, що США не постачатимуть Україні ракетні комплекси, які дозволятимуть уражати цілі, розташовані на території Росії. Втім, ЗМІ ширили інформацію, що Україна зможе отримати РСЗВ, але не великої дальності.

Сенат США у четвер, 15 грудня, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

Читайте також

Президент змінив голів у трьох областях, у ФРН схвалили постачання Україні 178 танків Leopard 1. 350 день війни. Онлайн

На початок