Медики з інших медзакладів Харкова не хочуть підсилити інфекційну — Кучер

Медики з інших медзакладів Харкова не хочуть підсилити інфекційну — Кучер

Медики з інших медзакладів Харкова не хочуть підсилити інфекційну — Кучер

Медпрацівники відмовляються від роботи в обласній інфекційній лікарні, де не вистачає персоналу.

Про це сьогодні на брифінгу заявив голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.

Він вважає, що в цій ситуації є провина журналістів, які широко висвітлювали проблеми в установі.

"Це наша з вами спільна відповідальність, з вами, шановні колеги. Ми зараз створили інформаційний бум, що бригади не хочуть в інфекційну, відмовляються колеги-лікарі. Відмовляються, хоча там немає, зараз ми приберемо звідти, які нехворі на СOVID, там залишиться 100 осіб, 120, можливо, і підсилити колег-лікарів є необхідність і це навантаження спаде. Але лікарі відмовляються", — сказав Кучер.

"Свою волю залучитись до процесу в інфекційній лікарні висловили чи 82, чи 89 осіб, на сьогоднішній день всі відмовляються з тих чи інших причин. Ніхто не хоче йти. Я попросив офіційно направити листи, по всім медичним закладам, з якими велись перемовини й нехай у мене вже буде офіційна відповідь, що люди не хочуть прийняти участь і підсилити колег. Для того, щоб в мене не запитували, чи займався я організацією цього процесу", — заявив голова ОДА.

"Я сподіваюсь, якщо ми зменшимо кількість людей, які там утримуються, то того колективу, його буде достатньо, щоб витримати цю напругу", — повідомив Кучер.

Що відомо

 • 29 квітня Павло Нартов розповів про те, що у лікарні закінчуються лікарські засоби, про що поінформували обласний департамент. Тоді ж медики закладу повідомляли журналістам про нестачу працівників і понаднормову роботу.
 • 8 травня родичі одного з пацієнтів, який помер, розповіли, що сплачували за лікування самі. Вони також не виключали, що їх родич міг заразитися у лікарні. Медзаклад приймає як хворих із підтвердженим СOVID, так і пацієнтів з підозрою. Директор лікарні можливість зараження у медзакладі виключив.
 • 12 травня у Харківській ОДА повідомили, що призначена експертна перевірка лікарні.
 • 13 травня медпрацівники обласної інфекційної лікарні вчергове розповіли журналістам, що колектив виснажений, а працівників не вистачає. Захворів завідувач реанімаційного відділення. "Захворів! І будуть хворіти лікарі, на жаль, тому що ставлення до них з боку влади таке, як до рабів", — сказав тоді анестезіолог Володимир Корсунов.
 • 14 травня директор обласного департаменту Вадим Іванніков вперше з початку карантину вийшов до преси. Посилаючись на дані керівництва обласної інфекційної лікарні, заявив, що лікарня найкраще забезпечена і персоналом, і медикаментами.
 • 15 травня директор обласної інфекційної лікарні Павло Нартов, відповідаючи на скарги волонтерів, публічно визнав, що в якийсь момент лікарські засоби закінчились. Чому так сталося і чи винен в цьому департамент, він не сказав. Нартов також підтвердив, що колектив працює понаднормово.
 • 18 травня голова Харківської ОДА Олексій Кучер сказав, що Харківська ОДА миттєво реагувала на запити інфекційної лікарні, "а виявилося, що зараз пан Нартов, який є керівником інфекційної лікарні, говорить, що у нього чогось було недостатньо".
 • 19 травня директор Харківської обласної інфекційної лікарні Павло Нартов дав інтерв'ю медіа-групі "Об'єктив", в якому розповів, що Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації відомі проблеми інфекційної лікарні. Нартов сказав, що медпрацівники працюють за двох, а персоналу все одно не вистачає, хворіють медпрацівники.
 • Нартов також сказав, що пацієнтів із підозрою та підтвердженим випадком коронавірусу безпечніше утримувати в різних медичних установах, і про це він повідомляв Департамент.
 • Експертна перевірка тривала до 22 травня.
 • Професор кафедри анестезіології, дитячої анестезіології та інтенсивної терапії Володимир Корсунов, який консультує обласну інфекційну лікарню, 23 травня повідомив, що ситуація у лікарні "на межі вибуху". Своє бачення 24 травня Корсунов виклав Кучеру.
 • 26 травня голова облдержадміністрації Олексій Кучер озвучив результати перевірки. Він вбачає, що провина є як з боку обласного департаменту, так і директора лікарні. Своєї провини голова адміністрації не бачить.
 • За словами Кучера, в тому, що медики з інших медзакладів Харкова не хочуть підсилити інфекційну, є провина журналістів, які створили "інформаційний бум".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди