"Вони плачуть щодня": директор інфекційної лікарні у Харкові розповів про ситуацію у медзакладі

"Вони плачуть щодня": директор інфекційної лікарні у Харкові розповів про ситуацію у медзакладі

"Вони плачуть щодня": директор інфекційної лікарні у Харкові розповів про ситуацію у медзакладі

Харківська обласна інфекційна лікарня не була повністю забезпечена антибіотиками, необхідними для лікування хворих на COVID-19. Медзаклад працює понаднормово.

Про це 15 травня на засіданні постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО розповів директор інфекційної лікарні Павло Нартов, повідомляє кореспондент Суспільного.

"Щодо скарг, які були зазначені, що у нашому лікувальному закладі немає ліків у повному обсязі і хворі, родичі хворих їх закупляють. Такий факт був, але я хочу сказати, чому так відбулося. Деякий час у нашому лікувальному закладі була велика кількість хворих з підозрою і був кругообіг цих хворих у нас великий. Два-три дні, і ми цих хворих переводили в інші лікувальні заклади чи вони залишалися у нас", — сказав Нартов.

"Кошти, які до нас надійшли, ми за них почали закупляти лікарські засоби. Вони в нас зараз є в наявності. Ті кошти, які надійшли по бюджету до нас, ми також через торги, через Prozorro закупляємо. І антибіотики, якими необхідно лікувати цих хворих, на той час їхньої кількості було недостатньо. І ми не могли у повному обсязі забезпечити лікування усіх хворих. На даний час ця проблема вирішується сумісно з департаментом і адміністрацією", — пояснив Нартов.

Волонтерка Наталія Попова, присутня на засіданні комісії, спитала у Нартова, чому ліки доводиться купувати навіть медикам інфекційної лікарні, хворим на коронавірус.

"Ви можете так відкрито перед людьми, перед колегами, надавати інформацію про те, що ви своїх колег відмовляєтеся рятувати? Це безстидно! І цю інформацію ми передаватимемо зо дня у день. Поки ви не почнете говорити правду!" — сказала Попова.

"Дайте мені, будь ласка, прізвище цього пацієнта", — відповів Нартов.

"Після виписки, коли одужає!", — сказала Попова.

"Добре. Я хочу зазначити: на деякий час лікарські засоби закінчились. У нас не було ні антибіотиків. Зараз надійшли кошти! Ми купляємо!" — продовжив директор лікарні.

"Наші лікарі з початку квітня працюють без вихідних! Зранку до вечора! По 24 години. У мене в підрозділі одні жінки. Вони плачуть! Кожен день плачуть! Тому що умови такі, я не знаю, хто це міг би витримати таке! А журналісти таке ще кажуть! Да, бувають якісь випадки. Але хоча би хоч хтось добре слово сказав зі журналістів. В усьому світі називають лікарів білими ангелами, а ви? Лікар захворів, медсестри захворіли, ви прийдіть, подивіться, як вони працюють!" — сказав Нартов.

Депутат облради Дмитро Булах, присутній на засіданні комісії, сказав, що ніхто лікарів не звинувачує. "Ми намагаємося, щоб вони були максимально захищені і мінімально хворіли. Є питання щодо керівництва і захворюваності".

Що відомо

  • У списку опорних закладів на СOVID-19 у Харкові — лікарні №17, №13 та пологовий будинок №2. У міськраді кажуть, ці заклади, за планом розміщення пацієнтів, приймають виключно тих, хто надходить з обласної інфекційної лікарні з двома негативними ПЛР-тестами.
  • Медпрацівники першої опорної лікарні в регіоні, обласної інфекційної, розповідають журналістам, що колектив виснажений, працівників не вистачає.
  • Родичі пацієнтів, які померли, кажуть, що сплачували за лікування самі.
  • Директор обласного департаменту Вадим Іванніков, посилаючись на дані керівництва обласної інфекційної лікарні, стверджує, що лікарня найкраще забезпечена і персоналом, і медикаментами.
  • У медзакладі триває експертна перевірка.
  • Діють гарячі лінії з питань коронавірусу: 712-45-00, 97-60-13.

Автори: Олександра Новосел, Юлія Давидова

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди