У Харківській інфекційній лікарні медперсонал працює на кілька ставок, які ніким заповнити. Частина співробітників лікується від коронавірусу у цій же лікарні.
Про це директор Харківської обласної інфекційної лікарні Павло Нартов розповів в інтерв'ю медіа-групі "Об'єктив".
За його словами, з урахуванням додаткових 40 ліжок у приміщеннях дитячої інфекційної лікарні потужності медзакладу тепер розраховані на 240, а не 200 місць, як раніше.
"Ми використовуємо тільки територію (дитячої інфекційної лікарні — ред.). Лікарські засоби наші, харчування наше, лікарі теж наші", — сказав Нартов.
"Персоналу у нас не вистачає, бо кількість хворих величезна, і вони всі важкі. Тобто нашу інфекційну лікарню варто розглядати як велику реанімацію. У нас 30 точок доступу кисню: 12 в реанімації, 18 у відділеннях. У нас 16 концентраторів, і усі вони й кисень задіяні. Навіть буває таке, що ці концентратори використовуються для кількох хворих", — розповів Нартов.
"Нам потрібні реаніматологи, щоб супроводжувати цих хворих. Наприклад, у нас зараз 20 апаратів штучної вентиляції легень. Реанімація розрахована на 12. 8 апаратів, якщо буде багато хворих, ми ці апарати можемо поставити в тих відділеннях, де є доступ кисню. Але щоб на них працювати, потрібні лікарі-анестезіологи, а у нас їх, на жаль, немає... Необхідно мінімум до 10 анестезіологів нам, щоб формувати групи, це залежить від того, як далі буде розвиватися інфекційний процес", — розповів Нартов.
Загалом у медзакладі захворіло на СOVID 14 працівників.
"У нас на сьогодні 14 співробітників лікарні захворіли. Троє людей вже виписали. Один лікар-анестезіолог завідувач відділу — він на самоізоляції", — повідомив директор.
За словами Нартова, додаткових медиків, яких направили до обласної інфекційної лікарні, замало. Двоє анестезіологів лише перекрили тих лікарів, що захворіли:
"Нам дали двох лікарів-анестезіологів, але у нас двоє лікарів-анестезіологів захворіли, по-перше, і один лікар був на лікарняному: у нас з самого початку лікарів-анестезіологів не вистачало".
Медики працюють на дві-три ставки, які є, але їх ніким закрити:
"Тепер нам дали трьох медсестер, сьогодні (інтерв'ю від 19 травня — ред.) прийшли, вони вже влаштувалися на роботу... По медсестрах: у нас 95 ставок. Працює фізично 76 медсестер, 19 ставок розробляються цими ж медсестрами. Ми б могли взяти когось, але нікого немає. Так само з лікарями. Лікарі теж беруть на себе навантаження, ті ж анестезіологи. Вони працюють за двох, а у деяких випадках за трьох".
За словами Нартова, про проблему з персоналом у медзакладі "усім відомо".
Як повідомили у Харківській облдержадміністрації, з початку карантину на Харківщині захворіло 198 медиків. Скільки з них вже одужало, у пресслужбі ОДА поки уточнити не змогли.
Що відомо
- 13 травня медпрацівники обласної інфекційної лікарні розповіли журналістам, що колектив виснажений, працівників не вистачає.
- Директор обласного департаменту Вадим Іванніков, посилаючись на дані керівництва обласної інфекційної лікарні, заявив, що лікарня найкраще забезпечена і персоналом, і медикаментами. Але зауважив, що колектив можуть, за потреби, доукомплектувати.
- 15 травня директор обласної інфекційної лікарні Павло Нартов, відповідаючи на скарги волонтерів, підтвердив, що колектив працює понаднормово.
- Для Харківської інфекційної лікарні сформували дві бригади додаткових медиків.
- У медзакладі триває експертна перевірка. За словами Кучера, вона триватиме до 22 травня.
- 18 травня Кучер заявив, що Харківська ОДА миттєво реагувала на запити інфекційної лікарні.
- "Ми постійно інформуємо": Нартов каже, у Харківській ОДА знають проблеми інфекційної лікарні.