"Ми постійно інформуємо": Нартов каже, у Харківській ОДА знають проблеми інфекційної лікарні

"Ми постійно інформуємо": Нартов каже, у Харківській ОДА знають проблеми інфекційної лікарні

"Ми постійно інформуємо": Нартов каже, у Харківській ОДА знають проблеми інфекційної лікарні

Директор Харківської обласної інфекційної лікарні Павло Нартов заявив, що Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації відомі проблеми медзакладу.

Про це він сказав в інтерв'ю медіа-групі "Об'єктив", опублікованому 20 травня.

"Гроші виділяються, ліки купували, основні ліки. Які у нас йдуть централізовані антибіотики, хворі не купували. Ми давали їм безкоштовно. І, звісно, губернатор у першу чергу Олексій Володимирович нам допомагає в цьому питанні, постійно він тримає руку на пульсі. Я інформував і Департамент охорони здоров’я, постійно, про ті необхідні кошти, які нам потрібні", — сказав Нартов.

Він розповів, що під час придбання деяких засобів виникають труднощі, пов'язані із закупівлями.

"Ми швидко можемо закупити їх по СOVID-пакету. Практично упродовж двох днів ми можемо вже вийти на торги. А якщо, наприклад, цих препаратів немає у цьому пакеті, то у нас відкриті торги, ця процедура затягується на тривалий час, і ми не можемо… У нас є, наприклад, кошти, але ми не можемо придбати ці препарати, тому що ми виходимо на "Прозоро", щоб це було все чесно… Якщо ніхто не виходить, може бути й місяць. Може, й більше", — сказав Нартов.

За його словами, на боротьбу з СOVID цього року лікарня отримала 1,9 млн грн з обласного бюджету.

"Можу сказати точно, що на боротьбу з СOVID до нас зайшло у цьому році більше ніж півтора мільйони гривень — 1,9 млн грн. На ці кошти ми купили, звісно ж, антибактеріальні препарати, діагностичні системи, засоби індивідуального захисту, і це все вичерпується", — сказав Нартов.

"Ми постійно інформуємо": Нартов каже, у Харківській ОДА знають проблеми інфекційної лікарні
Павло Нартов. Фото: objectiv.tv.

Ще 1,8 млн грн з обласного бюджету лікарня отримала окремо від СOVID, з яких близько 450 тисяч витратили на кисень.

"Нас фінансують по СOVID, а ще бюджетні — зайшло більш ніж 1,8 млн грн. Тобто ці гроші також йдуть на лікування хворих. І там у цьому бюджеті є антибактеріальні препарати, розчини, життєво необхідні лікарські засоби. І як раз з бюджетних коштів ми багато грошей витратили на кисень. Пішло майже 450 тисяч і ще плюс 50 тисяч з позабюджетних коштів пішло тільки на кисень. Я хочу вам сказати, що якщо порівнювати раніше, коли ми працювали у звичайному режимі, ми використовували на місяць 24 балони кисню, а зараз ми використовували, були такі дні тяжкі для нас, 90 балонів кисню в один день. Ви уявляєте, яка це кількість?", — сказав Нартов.

За словами директора, наразі лікарні додатково виділили 826 тисяч гривень.

"На даний момент нам додатково виділили кошти як раз на антибактеріальні препарати. З бюджету 826 тисяч гривень. І ми вже придбали на ці кошти певну кількість антибіотиків – 6 тисяч флаконів…", — повідомив директор закладу.

На питання щодо слів директора Департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Вадима Іваннікова про 17 млн грн, направлених на лікарню, Нартов сказав:

"17 млн – це мається на увазі усе взагалі. Ті апарати ШВЛ, які до нас зайшли, вони ж мають свою вартість, вони не безкоштовно до нас заходять. Засоби індивідуального захисту, що до нас заходять, теж мають певну вартість. Переносні рентгенапарати, багато ще ми отримали до реанімаційних відділень моніторів, шприцевих помп…".

Медзаклад направив заявку до департаменту з розрахунками для повної забезпеченості лікарні.

"На Департамент охорони здоров'я ми відправили, скажімо, 100-відсоткову потребу, яка нам необхідна для лікування хворих з розрахунку 200 людей в місяць. Ця сума значна, якщо йдеться про практично 100-відсоткове забезпечення", — сказав директор закладу.

"Ще хочу поставити точки над "і". Держава нам дає основні лікарські препарати, які специфічні, і додатково з бюджету виділяється... Для того, щоб у повному обсязі було фінансування, ми подали заявку. Як надалі все це розвиватиметься — я вам не можу сказати. Ми постійно інформуємо і Департамент охорони здоров’я, вони знають про наші проблеми. Щомісячно йдуть звіти, скільки нам, що потрібно. Я думаю, що проблема буде вирішуватися по мірі надходження, і хворі отримуватимуть основне лікування безкоштовно", — сказав директор лікарні.

Також лікарня очікує близько 14 млн грн від Національної служби здоров'я України.

"Ми вже підписали договір буквально вчора. І чекаємо, що до нас зайдуть ці кошти. Сума відносно велика, більше 14 млн — на три місяці. Ці кошти ми маємо витратити на лікарські засоби, на діагностику і в першу чергу на оплату своїх працівників", — сказав Нартов.

Коментуючи ситуації, коли пацієнтам доводилося самим купувати туалетний папір тощо, директор сказав:

"Я знаю, публікації були, туалетний папір або ще щось купували, фізрозчин… Річ у тім, що фізрозчину у нас дуже багато зараз розхід… І хворі, ви знаєте, надходять до нас з фоновою патологією. А фонова патологія – не передбачено купувати лікарські препарати за бюджетні кошти в нашому стаціонарі".

"Воно є! Воно в принципі є. Але, наприклад, лікар, може, написав, на той момент було недостатньо. У нас є фінансування, але воно не 100%. Але це не такі величезні кошти, що треба про них говорити... Хворі у реанімації – це вкрай важкі хворі. Наприклад, якщо взяти хворого, який перебуває в реанімації, в день можна до 10 тисяч гривень витрачати й більше! Це і хворі із менінгітом, з ВІЛ-інфекцією, ще більше, щоб вижити. Це зараз проблема у державі. Тому зараз відбувається реформа. Ми так далі не можемо: ми зараз декларуємо, що у нас медицина безкоштовна, насправді вона не безкоштовна. І у кожен це знає, кожен!" — сказав директор закладу.

Нартов просить "об'єднуватися навколо лікарів" і закликав харків'ян дотримуватися карантинних заходів.

"Тобто ми маємо більше пропагувати добро, а не якісь негативні моменти. І я усіх закликаю до цього. Будь ласка, родичі, ви зрозумійте теж нас, ми завжди хочемо, щоб хворий одужав, щоб максимально терапія була ефективною. І ми маємо знаходити взаєморозуміння... Враховуючи те, що кількість хворих у нас не зменшується, а карантинні заходи, скажімо так, найближчим часом нівелюються, прошу, щоб усі жителі Харкова все ж таки дотримувалися дистанції, ходили у масках, постійно мили руки. Я сподіваюсь, що кількість хворих щодня буде менша і менша", — сказав він.

Що відомо

  • Про те, що лікарські засоби у лікарні закінчуються і Департаменту охорони здоров'я про це повідомили, Павло Нартов говорив 29 квітня в ефірі програми "Тема дня" на Суспільному.
  • 13 травня медпрацівники обласної інфекційної лікарні розповіли журналістам, що колектив виснажений, працівників не вистачає.
  • Родичі пацієнтів, які померли, розповіли, що сплачували за лікування самі.
  • Директор обласного департаменту Вадим Іванніков, посилаючись на дані керівництва обласної інфекційної лікарні, заявив, що лікарня найкраще забезпечена і персоналом, і медикаментами.
  • 15 травня директор обласної інфекційної лікарні Павло Нартов, відповідаючи на скарги волонтерів, публічно визнав, що в якийсь момент лікарські засоби закінчились. Чому так сталося і чи винен в цьому департамент, він не сказав. Нартов також підтвердив, що колектив працює понаднормово.
  • У медзакладі призначили експертну перевірку, що триватиме до 22 травня.
  • 18 травня голова Харківської ОДА Олексій Кучер сказав, що Харківська ОДА миттєво реагувала на запити інфекційної лікарні, "а виявилося, що зараз пан Нартов, який є керівником інфекційної лікарні, говорить, що у нього чогось було недостатньо".
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди