Пацієнтів із підозрою та підтвердженим випадком коронавірусу безпечніше утримувати в різних медичних установах.
Про це в інтерв'ю медіа-групі "Об’єктив", яке вийшло 20 травня, сказав директор Харківської обласної інфекційної лікарні Павло Нартов.
Він прокоментував, чи міг пацієнт з Золочівського району, який помер у лікарні, заразитися коронавірусом у медзакладі.
"Діагноз був поставлений наступного дня. Це все документовано. Він тривалий час не перебував у тій палаті, де перебували інші хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію", — розповів Нартов.
"Наш лікувальний заклад на сьогодні, як правило, бере на себе моноінфекцію, тобто коронавірусну інфекцію. І випадки з підозрою, тобто пневмонії без підтвердженого діагнозу. Для того, щоб визначитися з діагнозом, має пройти певний час, мінімум 2-3 дні, тому що необхідно зробити один або два ПЛР-дослідження, але з інтервалом у 24 години або навіть наступного дня", — додав він.
Хворі надходять до провізорного відділення, де їх "сортують".
"Оптимальний варіант — хворий повинен бути один в палаті. В кращому випадку — 2-3, але з певною дистанцією ліжок, 2 або 2,5 метри. Тобто ми якраз дотримуємося цього інтервалу між ліжками, але, звичайно ж, краще, щоб провізорне відділення було окремо, щоб мінімізувати усі зараження. В кожній палаті має бути один хворий з підозрою. А потім далі його визначати: чи він перебуває тут у відділенні, або він переводиться до відділення, де хворі лежать з коронавірусною інфекцією", — говорить Нартов.
Він визнав, що в якийсь момент пацієнтів було забагато.
"Певний час спочатку вони були по одному. Коли кількість хворих збільшувалась, тобто до нас везуть усіх хворих з підозрою, я про це багато говорив..! Ми не можемо бути й госпітальною базою, і провізорним відділенням, тобто необхідно десь додатково формувати ці провізорні відділення, госпіталі", — сказав директор медзакладу.
На питання, чи відома ця проблема посадовцям і хто може це питання вирішити, Нартов відповів:
"Усі знають, Департамент знає про цю ситуацію. Є наказ Департаменту охорони здоров’я, щоб везти усіх до нас хворих з підозрою на пневмонію. Ми їх беремо, а потім тих хворих, у яких результат негативний, ми їх переводимо в інші лікувальні установи. Звичайно, там також можливо зараження інших хворих. Цей факт очевидний".
Що відомо
- Директор Харківської обласної інфекційної лікарні Павло Нартов заявив, що Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації відомі проблеми інфекційної лікарні.
- "Працюють за двох". Персоналу не вистачає — Нартов
- У медзакладі призначили експертну перевірку, що триватиме до 22 травня.