У Снігурівку, що на Миколаївщині, волонтери привезли гуманітарну допомогу

У Снігурівку, що на Миколаївщині, волонтери привезли гуманітарну допомогу

У Снігурівку, що на Миколаївщині, волонтери привезли гуманітарну допомогу
Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Волонтери шведської організації "OperationAid" трьома автомобілями 22 листопада доставили в Снігурівку ліки та медичне обладнання для лікарні, а також продуктові, гігієнічні набори і теплі речі для місцевих жителів. Організація функціонує і допомагає цивільним з березня 2022 року.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка Еллі Рейнольдс.

Еллі приїхала в Україну зі Швеції з гуманітарною місією. У Стокгольмі працює акушеркою-гінекологинею, вдома її чекають чоловік і троє дітей. Розповідає про свою волонтерську організацію OperationAid, що провадить діяльність коштом донатів і співпраці з різними компаніями.

"У нас команда у Швеції. Там 15 людей. Потім у нас команди в Україні: три людини у Львові, три — в Харкові, і чотири — зараз в Миколаєві. Ось я, як власниця організації, приїжджаю раз на місяць або через місяць контролювати, щоб все йшло в правильні руки", — розповіла Еллі Рейнольдс.

Еллі разом з ще чотирма волонтерами привезли медичне обладнання в Снігурівську лікарню, аби допомогти відновити її роботу.

"Ми дуже дякуємо. Це зроблено для нашої лікарні, для наших пацієнтів. Виживемо, переможемо, знищимо ворога, щоб ніколи не було бажання нападати на цивілізований світ", — сказав в. о. головного лікаря Валентин Шмигельський.

Також волонтери привезли 200 продуктових наборів, 100 наборів гігієни для жінок, 50 наборів для дітей, до 300 пляшок води, теплі речі. Роздавали гумдопомогу серед місцевих жителів.

"Дякуємо, що приїхали. Налагоджується робота. Ми вдвох з жінкою живемо. Вже по 74 роки, вже здоров'я не те. Потреби? Хліб, крупи, молочко", — розповів житель Снігурівки Михайло.

Волонтери "OperationAid" також вже закупили буржуйки та будівельні матеріали для відновлення дахів. Надалі збираються роздати гумдопомогу в селах Миколаївщини та Херсонщини, які постраждали внаслідок російських обстрілів і окупації.

Що відомо

  • Десятого листопада Сили оборони України звільнили місто Снігурівка.
  • Відходячи зі Снігурівки, збройні сили Російської Федерації заміновували будинки місцевих жителів, дороги та залишали міни на відкритих територіях.
  • 14 листопада запрацював у повному обсязі пункт базування Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
  • У Снігурівці станом на 16 листопада відновлюється транспортне сполучення, водо-, електро- та газопостачання, місцевим жителям видають гуманітарну допомогу, тривають роботи з відновлення життєзабезпечення в місті та громаді — вибухотехніки розміновують території, фахівці лагодять мережі водо- та електропостачання, міська влада збирає заявки на гуманітарну допомогу.
  • 17 листопада в місті Снігурівка відновила роботу пожежно-рятувальна частина. Триває оновлення автомобільного парку та поповнення матеріально-технічної бази.
  • Снігурівка стала першим деокупованим населеним пунктом Миколаївщини, де запрацювала "Укрпошта"
  • У деокупованій Снігурівці 21 листопада відновив роботу поліцейський відділок
  • Розпорядженням президента України Іван Кухта призначений начальником Снігурівської міської військової адміністрації Баштанського району Миколаївської області.

Читайте також

Виявили понад 900 боєприпасів. На Миколаївщині триває розмінування деокупованої Снігурівської громади

У Миколаєві волонтери передали автоцистерну для ДСНС

На Миколаївщині розгорнули 28 Пунктів Незламності — начальник ОВА

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок