"Це зовсім не говорить про закриття чи ліквідацію": на Миколаївщині реорганізують медзаклади

"Це зовсім не говорить про закриття чи ліквідацію": на Миколаївщині реорганізують медзаклади

Медична картка, прилад для вислуховування шумів
Медична картка і прилад. Getty Images

У Миколаївській області станом на п'яте травня 2024 року почали реорганізацію семи медичних закладів. Їх приєднують до трьох лікарень — обласної дитячої лікарні, обласної клінічної лікарні та фтизіопульмонологічного центру. Це відбувається в межах підготовки до формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги. Рішення про реорганізацію ухвалили 25 квітня на позачерговій сесії Миколаївської облради.

Про об'єднання медичних закладів йшлось в етері "Українського радіо. Миколаїв".

За словами виконувачки обов'язків начальника Миколаївського обласного управління охорони здоровʼя Ірини Ткаченко, в області відтерміновано формування спроможних мереж. Це пов'язано з тим, що деякі монопрофільні лікарні не уклали пакети з Національною службою здоров'я України.

"Сьогодні лікувальний заклад максимально може отримати гроші від трьох напрямків. Перший — контрактування з НСЗУ, якщо заклад повністю відповідає вимогам НСЗУ. Вимоги складає група експертів за нозологією, тобто за певним напрямком. Другий — це місцеві бюджети, будь-які програми, що діють у регіоні. Третій — благодійні внески і платні послуги. Саме контрактування через НСЗУ дозволяє державі надавати безкоштовно медичну послугу будь-якому жителю", — говорить Ірина Ткаченко.

У Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб є певні проблеми щодо підписаного договору з НСЗУ. По деяких напрямках не вистачає грошей, тому для ефективнішої роботи необхідно їх об'єднати з таким же закладом по нозологічних формах.

Миколаївський обласний будинок дитини об'єднують з Миколаївською обласною дитячою клінічною лікарнею. Це пов'язано зі стратегією реформування системи інституційного догляду і виховання до 2026 року, говорить Ірина Ткаченко.

"Заплановано, що діти не повинні перебувати у Будинках дитини, а бути або на вихованні, усиновлюватися, або у будинках сімейного типу. Але до того часу вони повинні пройти певний етап. Будинок дитини має потужну команду фахівців з реабілітації, потужну базу, але заклад фактично існувати не буде", — пояснила посадовиця.

Зі слів головного лікаря Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні Олександра Пліткіна, рішення про приєднання сприятиме роботі обох закладів.

"Спільно вирішувати, як отримати найбільшу кількість пакетів НСЗУ. І важливо об'єднання медичних працівників, адже не вистачає ні медсестер, ні лікарів. Штат Будинку дитини підсилить штат лікарні у плані реабілітації і навпаки. Адже якщо Будинок дитини буде самостійно отримувати пакет, то їм недостатньо медичного персоналу і медичної апаратури", — говорить керівник дитячої лікарні.

Чотири монопрофільні заклади приєднали до Миколаївської обласної клінічної лікарні:

  • "Миколаївський обласний шкірно-венерологічний диспансер"
  • "Миколаївська обласна клінічна стоматологічна лікарня"
  • "Обласна офтальмологічна лікарня"
  • "Миколаївська обласна лікарня відновного лікування"

Всі заклади будуть надавати допомогу за своїм територіальним географічним розташуванням, говорить Ірина Ткаченко.

"Керівники лікувальних закладів залишаються, тільки вже структурного підрозділу у складі цього об'єднання. Лікарі всі залишаються на своїх місцях працювати, середній медперсонал так само, бо є певні вимоги НСЗУ по контрактуванню. Щодо адміністративно-господарчої служби, то спеціальності будуть запропоновані робітникам, або інше, або буде скорочення", — сказала Ірина Ткаченко.

Є процедура. Було рішення облради, далі процедура доведення цього рішення і робота комісій, що займаються процесом реорганізації.

Виконувачка обов'язків директора КНП "Миколаївська обласна клінічна лікарня" Ірина Шабільянова говорить, станом на початок травня 2024 року починають працювати ліквідаційні комісії.

"Це важка і кропітка робота. Вже потім розпочнеться наша робота, прийом колективу. Плани прораховували з керівниками лікарень. Це обласний шкірно-венерологічний диспансер, що повноцінно почне працювати з НСЗУ щодо пакета з амбулаторної допомоги жителям області. Така ж ситуація зі стоматологічною лікарнею, вони також зараз працюють тільки на платних послугах", — сказала Ірина Шабільянова.

Побоювання може бути тільки одне: це колективи, з якими ми повноцінно не знайомі, адже кожен колектив будь-якого медичного закладу — це єдиний організм, що спрацювався. Деякий час буде витрачений на те, щоб зрозуміти, як найбільш комфортно буде працювати.

"Лікарня відновного лікування — це великий реабілітаційний центр. Обласній лікарні треба буде розширити площу для надання повноцінної реабілітаційної допомоги. Офтальмологія підсилює нашу роботу. Це зовсім не говорить про закриття чи ліквідацію закладів. Щодо спротиву стоматологічної лікарні, то треба більше спілкуватись з керівником. Ми чітко проговорили, що скорочення медпрацівників не буде відбуватись", — зауважила виконувачка обов'язків директора обласної клінічної лікарні.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок