Українські військові звільнили місто Снігурівка, що на Миколаївщині

Українські військові звільнили місто Снігурівка, що на Миколаївщині

Доповнено
Українські військові звільнили місто Снігурівка, що на Миколаївщині
Фото: Миколаївська обласна прокуратура, ОК "Південь"

Десятого листопада з'явилося повідомлення, що Сили оборони України звільнили місто Снігурівка. Населений пункт був окупований російськими військами з 19-го березня 2022 року.

Військові розвідувального батальйону підтвердили звільнення міста, опублікувавши відеозвернення.

Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім в ефірі Єдиного марафону прокоментував, що чекає на офіційне повідомлення щодо звільнення населеного пункту.

"Будемо чекати на офіційне повідомлення від Збройних сил України. Від себе скажу, що представники влади району вже близько ми готуємо гуманітарну допомогу. Вантажівки з їжею, зараз будемо відправляти допомогу людям, які були в окупації. Вже готуємо пакуємо, думаю завтра вранці (11 листопада — ред.) відправимо", — сказав Віталій Кім.

Станом на 16:00 повідомлення про звільнення населеного пункту опублікували на офіційній Facebook-сторінці Снігурівської об'єднаної територіальної громади.

Інформацію про те, Снігурівка вільна від російської окупації Суспільному підтвердили й місцеві жителі.

"Вчора (9 листопада — ред.) ми побачили фото, на якому на нашій телевежі висять прапор український, ми з сестрою отримали дзвінок від тата, який перебуває у Снігурівці, що росіяни втекли. При чому навіть, якщо машина ламалася, вони тікали пішки. Усе місто у слідах від гусениць. Раніше росіяни думали залишатися у Снігурівці, заселялися в пусті хати, але виїхали й залишили будинки. Тато розповів, що росіяни палили пусті хати, коли виїжджали", — розповіла жителька Снігурівки Світлана Кузнецова.

Світлана каже, на відео побачила вулиці рідного міста.

"Ми чекали на офіційну інформацію, сьогодні (10 листопада — ред.) ми бачили відео, де українські військові стоять на фоні знайомих мені снігурівських вулиць та будівель", — додає жителька Снігурівки Світлана Кузнецова.

У коментарі Суспільному речниця Об’єднаного командування "Південь" Наталія Гуменюк зазначила, що станом на 10 листопада ситуація в Снігурівці потребує інформаційної тиші.

"Кожен населений пункт, який нами звільняється зараз – це, звичайно, радість людей. Але все ж таки треба усвідомлювати, що звільнення населеного пункту – це комплекс великих заходів, зокрема, пов'язаних з безпекою та особового складу підрозділів, які над цим працюють, і місцевих жителів. Передчасно робити такі заяви, необхідно дочекатися моменту, коли заходи будуть виконані повною мірою, і ми зможемо закріпитися. І лише після цього офіційно повідомити про відповідну роботу", – повідомила Наталія Гуменюк в ефірі Єдиного марафону

Заступник керівника головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов на питання кореспондентів Суспільного відповів, що інформація щодо остаточного звільнення населеного пункту буде повідомлена в офіційних зведеннях Генерального штабу.

"Збройні сили продовжують звільняти тимчасово окуповані території Миколаївської, Херсонської та Харківської областей. Операція йде за нашим планом. Поступово ми так заходимо і звільняємо населений пункт. Щодо остаточного звільнення населених пунктів, тримання їх під контролем, проведення всіх заходів, що повинні бути виконані, про це вам буде повідомлено в офіційних зведенням Генерального штабу", — сказав Олексій Громов.

Що відомо

  • 25 лютого війська РФ завдали ударів по українському військовим у Снігурівці, у результаті атаки четверо військових отримали травми.
  • 14 березня внаслідок авіаційного обстрілу міста Снігурівка російськими військовими пошкоджені житлові будинки по вул. Жовтневій. Загинули дві людини.
  • Військовослужбовці Російської Федерації вранці 19 березня градами обстріляли житловий сектор у Снігурівці. Обстріли призвели до загоряння трьох будівель. Загинула одна людина
  • Окупаційна адміністрація Херсонщини оголосила підконтрольними і захоплені населені пункти Миколаївської області. Переселенці з окупованої Снігурівки вийшли на акцію проти незаконного "референдуму" в їхньому місті. У своєму зверненні вони заявили, що "Снігурівський край був і буде Україною".
  • У тимчасово окупованій російськими військами Снігурівці на голосуванні в псевдореферендумі взяли участь 30 людей.
  • П'ятого жовтня офіцерський склад російської армії покинув окуповану Снігурівку, повідомив начальник ОВА Віталій Кім.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок