"Спорт для всіх": у Миколаєві відбувся забіг з участю півтисячі людей

"Спорт для всіх": у Миколаєві відбувся забіг з участю півтисячі людей

У Миколаєві до забігу "Спорт для всіх" долучилися 500 людей. Серед учасників були місцеві жителі різного віку, також родини військовополонених, люди з інвалідністю. Захід розпочали хвилиною мовчання у пам’ять про загиблих на російсько-українській війні.

Кореспонденти Суспільного взяли участь у забігу.

Віцепрезидент Федерації легкої атлетики в Миколаївській області Анатолій Бугайов прийшов з командою, аби підтримати ініціативу. Він планував пробігти п'ять кілометрів.

Емоції як завжди, це свято для людей, які приходять і пробігають.

"Легка атлетика є королевою спорту. Це вже саме за себе говорить. А оздоровчий біг все більше і більше набуває популярності особливо серед дорослого населення,"– поділився Анатолій Бугайов.

Розпочали змагання люди з інвалідністю. Далі між собою змагалися діти у групах за віком: до трьох, до семи та до 12 років. Учасник забігу Михайло хотів пробігти сто метрів. Каже, вирішив випробувати власні сили.

"Я думаю, емоції такі – легкий мандраж, тому що багато разів я вже виступав. Я боксер. І тому хвилювань сильних немає," – сказав Михайло.

На дистанції волонтери Червоного Хреста подавали учасникам воду. Кожен обрав для себе п'ять чи десять кілометрів, або п'ять кілометрів скандинавської ходьби. В останньому змагалась місцева жителька Ольга.

"Я просто хочу взяти участь, я не думаю там бути першою, просто, головне участь. Мені подобається, тому що це для здоров’я. Я взагалі люблю спорт," – поділилася Ольга.

У п’ятикілометровій відстані першість здобув представник Нацполіції України в Миколаївській області Віктор.

"Отримав перше місце, пробіг п'ять кілометрів за 17 хвилин 16 секунд. Біглось круто, траса дуже крута. Емоції дуже гарні. Намагався бігти швидко з тренером," – сказав Віктор.

Забіг у Миколаєві організували в рамках проєкту "Активні парки", повідомила представниця Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" Дарина Науменко.

Найголовніше – це десять кілометрів, це вони будуть бігти чотири кола. П'ять кілометрів – це два кола".

"Мета цього заходу – підвищити рухову активність населення та залучити всіх громадян до спорту," – зазначила вона.

Під час змагань у місті перекрили рух вулицями Адміральською, Лягіна, Набережною, Фалєєвською, Соборною, а також Флотським бульваром. На місці працювали поліцейські та загін швидкого реагування Червоного Хреста.

Командир загону Павло Бузнік розповів, що десять людей звернулися за допомогою.

"Трошки запаморочення, трошки високий тиск, але нічого страшного не відбувається, надаємо допомогу та контролюємо стан здоров’я. Поки все добре," – сказав Бузнік.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич наголосив, що забіг – це одна з можливостей популяризації спорту.

Насправді не вистачає зараз для малечі і для дітей можливості займатися активно спортом, школи закриті і так далі. І тому сьогодні такий захід дуже необхідний.

"У цьому заході беруть участь родини тих людей, які загинули або ті, хто поранений, або тих, хто сьогодні знаходиться у полоні," – розповів Сєнкевич.

Змагання тривали три години. Участь у змаганнях взяли 500 людей, повідомила представниця Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" Дарина Науменко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок