Пропагандист, ковід-дисидент та поціновувач "ДНР": ким виявились "іноземні спостерігачі" на "референдумі" РФ

Пропагандист, ковід-дисидент та поціновувач "ДНР": ким виявились "іноземні спостерігачі" на "референдумі" РФ

Пропагандист, ковід-дисидент та поціновувач "ДНР": ким виявились "іноземні спостерігачі" на "референдумі" РФ
Маріуполь. Жінка голосує на вулиці, позаду неї одягнений у військову форму чоловік. Згідно з написом, це "участкова виборча комісія №2". Фото: АР

Росія відправила в ролі спостерігачів для проведення "референдумів" на окупованих територіях України іноземців, які неодноразово висловлювались на підтримку політики РФ або у певний спосіб пов’язані з цією країною.

Про це повідомляє видання The Insider.

"Стрічки російських пропагандистських ЗМІ наповнилися новинами про "незалежних іноземних спостерігачів", які "не бачать порушень" на так званих референдумах про приєднання до Росії "ЛДНР". Окремий сюжет до процедури голосування присвятив телеканал НТВ. Іноземці не помічають порушень, навіть незважаючи на десятки записів із під'їзних камер спостереження, на яких видно, як жінки зі скриньками для голосування ходять у супроводі озброєних військових. Пояснюється їхня неувага просто — "незалежні спостерігачі" або навчалися у російських вишах, або пов'язані з кремлівськими структурами", — йдеться у дописі.

Як зазначає видання, зокрема, під виглядом "спостерігача з Італії" на окуповані території прибув Елізео Берліозі, який є молодшим науковим співробітником прокремлівського Інституту перспективних досліджень у галузі геополітики та допоміжних наук, кореспондент інформаційного агентства "Росія сьогодні", яке очолює пропагандист Дмитро Кисельов. У минулому він також очолював "італійську делегацію", яка відвідувала окупований Крим у лютому 2018 року.

Ще одним спостерігачем став француз Андре Мішель Клод Шанклю.

"Повідомляється, що він президент французької НКО Le Collectif France-Russie. За його словами, "референдум визначить подальшу долю не лише цих територій, а й відіграватиме найважливішу роль у майбутньому всього європейського континенту, а й усієї світової спільноти", — пише видання.

При цьому француз розміщував у соціальних мережах фото з російським прапором, а також очолював асоціацію "Франція-Росія", виступаючи з критикою антиросійських санкцій після приєднання Криму.

Також російські ЗМІ повідомляли про спостерігачку зі Словаччини. Йдеться про Любицю Блашкову, яка є президентом Словацької асоціації випускників російських та радянських вишів. Сама Блашкова є випускницею Волгоградського державного педагогічного та Московського державного педагогічного інститутів; окрім того, вона двічі підвищувала кваліфікацію до МДУ. Любицю Блашкову називають "великим другом Росії".

Окрім того, спостерігати за "референдумам" приїхав німець Томас Репер, який, за даними видання, ідеально розмовляє російською мовою. Чоловік стверджує, що приїжджає на Донбас уже восьмий раз із березня.

"За його словами, все прозоро, "народу багато, голосують активно", — пишуть журналісти.

Вони зазначають, що Репер – частий герой новин російської пропаганди. Зокрема, у серпні 2022 року він розповідав державному радіо Sputnik про боротьбу з інакодумством та атаку на свободу слова в Німеччині.

"Тим часом поки "іноземні спостерігачі" не помічають порушень, в мережі публікують десятки роликів, на яких видно, як триває процедура голосування. На записах під'їзних камер спостереження видно, що жінок зі скриньками для голосування супроводжують озброєні військові", — зазначає The Insider.

За даними Telegram-каналу Ukraine NOW, загалом участь у "референдумі" беруть "спостерігачі" з восьми країн. Серед них — громадяни Росії, Білорусі, Сирії, Єгипту, Бразилії, Венесуели, Уругваю, Того та ПАР.

В Міністерстві реінтеграції заявили, що ці країни беруть участь у колективному злочині проти суверенної незалежної держави Україна.

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались псевдореферендуми про приєднання до РФ. Окупаційна влада пропонує українцям голосувати вдома, на вулиці, на новостворених виборчих дільницях. Разом з так званими членами виборчих комісій до місцевих приходять озброєні люди.
  • На Запоріжжі людей змушують брати участь у псевдореферендумі шантажем та погрозами.
  • В українському МЗС заявили, що фейкові "референдуми" та гібридна мобілізація нічого не змінять для РФ.

Читайте також

У Маріуполі озброєні люди збирають голоси на "референдумі"

Незаконний, нелегітимний, фейковий: що херсонці кажуть про псевдореферендум

"Так" або "ні" — в дуло автомату. Розповіді місцевих про "референдум" на окупованих територіях

Узаконене насильство та воєнний злочин: Офіс президента прокоментував "референдуми" на окупованих територіях

Чи завжди за участь у "референдумах" окупантів загрожує покарання: пояснює нардеп

У Росії спрогнозували результати "референдумів" на окупованих територіях

На початок