Україна успішно використовує метод ведення війни опору, розроблений у США — CNN

Україна успішно використовує метод ведення війни опору, розроблений у США — CNN

Україна успішно використовує метод ведення війни опору, розроблений у США — CNN
. Київська область 27 серпня 2022 року (Фото: Женя Савілов / Getty Images)

Україна успішно використовує метод ведення війни опору, розроблений силами спеціальних операцій США, для відсічі Росії та придушення її сил.

Про це пише CNN.

Йдеться про "Оперативну концепцію опору" (Resistance Operating Concept/ROC). Концепція опору була розроблена в 2013 році після війни Росії з Грузією, але її цінність була усвідомлена тільки після вторгнення Росії на Кримський півострів України в 2014 році. Цей план добре працює для невеликих країн, щоб ефективно протистояти більшому сусідові, який вторгся, — пише видання.

Концепція опору передбачає основу для здатності країни протистояти зовнішньому тиску і планування опору. Доктрина не призначена для створення чи підтримки повстанського руху; її  мета — створити санкціоновані урядом сили, які проводитимуть дії проти іноземних окупантів з метою відновлення суверенітету.

CNN пише, що підходом керуються не лише українські військові, а й цивільне населення країни у рамках узгодженого опору російській армії. Доктрина опору передбачає насильницькі дії, зокрема використання коктейлів Молотова, навмисні підпали та додавання хімікатів до бензобаків для диверсії ворожих транспортних засобів, та закликає до широкої кампанії з обміну повідомленнями, аби запобігати поширенню ворожих повідомлень та підтримувати єдність населення.

Відео українських ударів по російських танках стали вірусними, як і кадри, на яких українські солдати рятують бездомних тварин. Зазначається, що "навмисно чи ні, але це стає частиною опору, дозволяючи Україні формувати заголовки у західних ЗМІ на свою користь і часто олюднюючи українських військовослужбовців так, як це ганебно не вдалось російським військовим". CNN також пише, що в авангарді опору перебуває президент Володимир Зеленський, який "своїми нічними промовами та частими міжнародними виступами не дає конфлікту зникнути з поля зору.

Полковник у відставці Кевін Стрінгер, який керував групою розробників Оперативної концепції опору, бачить ознаки використання ROC у серії недавніх вибухів у Криму.

"Оскільки ви не можете досягти результату у звичайний спосіб, ви використовуватимете спецпризначення, яке потребуватиме підтримки опору — розвідка, ресурси, логістика — щоб отримати доступ до цих регіонів… З великою ймовірністю можна говорити про те, що принципи ROC застосовуються в реальних бойових діях просто зараз".

Що відомо

  • Удень 9 серпня кримські, російські ЗМІ та місцеві мешканці повідомили про серію вибухівна військовому аеродромі у селищі Новофедорівка (Саки) в анексованому Росією Криму.
  • Як свідчить аналіз супутникових знімків, проведений CNN, внаслідок вибухів на аеродромі "Саки" щонайменше сім російських військових літаків було знищено і два пошкоджено. Це може бути найбільшою втратою військової авіації РФ за один день з часів Другої світової війни. При цьому, за даними Reuters, через удари більш ніж половина бойових літаків морської авіації Чорноморського флоту Російської Федерації вийшла з ладу.
  • 18 серпня стало відомо про вибухи поблизу авіабази Бельбек. За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), вони могли бути спричинені російською ППО, українською розвідкою або українською атакою.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 186. Текстовий онлайн

На початок