В ISW назвали можливі причини вибухів у Криму 18 серпня

В ISW назвали можливі причини вибухів у Криму 18 серпня

В ISW назвали можливі причини вибухів у Криму 18 серпня
Військовий аеродром Бельбек (Фото Юрія Лашова / Getty Images)

Вибухи в Криму, про які 18 серпня повідомили російські джерела, ймовірно, спричинені російською ППО, українською розвідкою або українською атакою. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

Три місцеві джерела повідомили Reuters, що щонайменше чотири вибухи прогриміли навколо авіабази Бельбек в окупованому Росією Криму поблизу Севастополя, відзначили аналітики.

“На момент публікації незрозуміло, чи вибухи, про які повідомляється, спричинені українськими атаками чи розвідкою, поганим поводженням з російською військовою технікою, успішною російською протиповітряною обороною чи нервовими російськими захисниками, які, ймовірно, готові до додаткових атак у районах, які російські військові досі вважали поза зоною дії українських сил”, — йдеться у звіті.

Призначений Росією так званий губернатор Севастополя Михайло Развожаєв стверджував, що за попередньою інформацією російська ППО збила український безпілотник і не завдала шкоди.

За даними аналітиків, відео потужного вибуху, яке поширилося в соціальних мережах відразу після вибухів, про які повідомлялося, було з попереднього бойового зіткнення 8 серпня, а не поблизу авіабази.

Російські джерела також стверджували, що російська протиповітряна оборона збила безпілотник біля Керченського мосту між Кримом і Росією, оскільки кадри в соціальних мережах показали активну протиповітряну оборону в цьому районі. Раніше радник президента України Михайло Подоляк написав у Twitter, що Керченський міст був незаконно побудований і “має бути демонтований”. Залізнична сторона Керченського мосту є важливою мішенню для України, щоб порушити логістичні можливості Росії в окупованій Україні, відзначили аналітики.

Відео в соціальних мережах також зображували активну російську протиповітряну оборону на російській базі в Новій Каховці на півдні Херсонської області, відзначили в ISW. Це може свідчити про можливу скоординовану серію українських атак, якщо вони були, або проліт безпілотників.

ISW не може незалежно перевірити, чи російська ППО збила український БПЛА, чи був якийсь БПЛА в Керчі чи Бельбеку. Російський користувач соцмережі опублікував відео, на якому стверджував, що був у Бельбеку ввечері 18 серпня, не демонструючи жодних очевидних доказів удару там, йдеться у звіті.

За даними аналітиків, українські сили, ймовірно, продовжуватимуть свою кампанію з ударів по російських військових об’єктах в окупованому Росією Криму, щоб погіршити логістичні можливості Росії та підтримати операції на західному березі Дніпра.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 177. Текстовий онлайн

На військовому аеродромі в Севастополі чутно вибухи. Що відомо

Безпекова ситуація у Криму погіршується — британська розвідка

На початок