"Якщо ми отримаємо статус члена ЄС за 7 років — це дуже добре, раніше — малоймовірно" — Наталія Форсюк

"Якщо ми отримаємо статус члена ЄС за 7 років — це дуже добре, раніше — малоймовірно" — Наталія Форсюк

Ексклюзивно
"Якщо ми отримаємо статус члена ЄС за 7 років — це дуже добре, раніше — малоймовірно" — Наталія Форсюк
. Прапори ЄС. Фото: АР

Генеральна директорка Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Наталія Форсюк пояснила, що значить для України статус кандидата в члени Європейського Союзу, та коли Україна зможе стати повноцінним членом ЄС.

Як розповіла посадовиця в ефірі Суспільного, перш за все, статус кандидата в ЄС дає Україні юридичне закріплення її європейського майбутнього.

"По-друге, це відкриває нам доступ до структурних фондів ЄС, що зараз дуже важливо, адже це фінансові інструменти, які надаються не тільки на умовах кредиту, а на більш вигідних умовах, фактично майже безкоштовних", — зазначила вона.

При цьому найголовнішим на сьогодні є те, що цей статус дає Україні можливість мати сильнішу позицію у мирних переговорах.

Водночас у будь-якому разі отримання статусу членства ЄС — це тривала бюрократична процедура, яка передбачає проходження певних етапів, додала директорка.

"Перш за все, є певні умови, які були зазначенні у висновку Європейської комісії — завершення антикорупційної реформи, впровадження антиолігархічного закону, призначення суддів конституційного суду, зміцнення зв’язку між розслідуваннями і вироками, по антикорупційних справах, незалежність регулятора медіа і національні меншини", — зазначила Форсюк.

Після виконання цих умов має бути ухвалене рішення про відкриття переговорних процедур, але це станеться не раніше за наступний рік, тому що оцінку виконання здійснюватимуть у грудні. При цьому переговорні процедури є теж дуже тривалими. Паралельно з ними потрібно буде повністю впровадити законодавство ЄС, тому що воно на момент членства має стати невід’ємною частиною законодавства України.

"Якщо ми отримаємо статус члена ЄС за 7 років — це дуже добре. Раніше — дуже малоймовірно. Через ту величезну кількість законодавства, яку нам треба прийняти, і імплементувати у наше життя", — підсумувала Наталія Форсюк.

Що відомо

  • Європейська Рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в Європейський Союз.
  • На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення пішло менше місяця.

Читайте також

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок