Єврокомісія оцінила роботу України над опитувальником щодо членства ЄС

Єврокомісія оцінила роботу України над опитувальником щодо членства ЄС

Єврокомісія оцінила роботу України над опитувальником щодо членства ЄС
. Прапори ЄС. Фото: АР

У Єврокомісії відзначили високий рівень відповідей України на першу частину опитувальника щодо політичних та економічних критеріїв членства в ЄС.

Як повідомляється на Facebook-сторінці Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, на цьому наголосив виконувач обов’язків Генерального директора Директорату з питань добросусідства та розширення Єврокомісії Мачей Поповскі під час зустрічі з віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною.

Крім того, Мачей Поповскі відзначив оперативну роботу Уряду над другою частиною опитувальника щодо оцінки нормативно-правового наближення України до актів права ЄС", — йдеться у повідомленні.

Також учасники зустрічі обговорили створення Трастового фонду Солідарності з Україною, анонсованого Євросоюзом.

"Віцепрем’єрка наголосила на необхідності активної ролі ЄС у забезпеченні стійкості економіки України під час війни та її відновлення у повоєнний час", — додали в пресслужбі Офісу.

20 квітня президент Європейської Ради Шарль Мішель на пресконференції з Володимиром Зеленським у Києві повідомив, що запуск Трастового фонду відбудеться 5 травня з міжнародної конференції донорів.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • 8 квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого є необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС.
  • 17 квітня заступник голови Офісу президента Ігор Жовква повідомив, що опитувальник щодо вступу до Європейського союзу заповнено повністю – тепер Україна очікує на прискорену процедуру вступу в ЄС.
  • Наступного дня Офіс президента повідомив, що Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС.
  • Згідно з опитуванням групи "Рейтинг", оприлюдненим 17 лютого, вступ до ЄС підтримують 68% українців, до НАТО — 62% громадян, що є найвищим показником за всю історію подібних спостережень із 2014 року.
  • 19 квітня речник Європейської комісії Ерік Мамер повідомив, що Європейський Союз отримав відповіді України на першу частину опитувальника, необхідного для ухвалення рішення про надання їй статусу кандидата на членство.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 62. Текстовий онлайн

У книжках буде слово "рашизм". Що Зеленський сказав на пресконференції в метро Києва. Головне

Розвінчування російських фейків 25 квітня

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 2.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок